Achiziţie publică
21665278
Lotul 2:2.1.Reparația aparatelor de aer condiționat Mideia-24 cu 3 canale
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 18:15
până la 14.08.2026 10:00
până la 14.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 10:00
până la 19.08.2026 10:00
până la 19.08.2026 10:00
3
Licitaţie
20.08.2026 15:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
9 200 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 18:15 - 14 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 10:00 - 19 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
20 aug 2026, 15:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
2.1.Reparația aparatelor de aer condiționat Mideia-24 cu 3 canale:La necesitate: Servicii de diagnostic și reparații cu întocmirea actului de defectare cu indicarea cauzei de defect. (indicarea piesei înlocuitoare sau cauza de imposibilitate a reparării). La solicitare demontarea climatizatorului care nu se supune reparației. La servicii de reparație (prezentarea listei de prețuri ), conform listei anexate.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo 11
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Carolina Crăciun-Cristal
Telefonul de contact
022-44-43-07
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 18:03
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 18:17
Valoarea estimată (fără TVA)
9 200 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
92 MDL
Achizitii.md ID
21665278
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo 11
Durata contractului
1 sept 2026 18:00 - 31 dec 2026 18:11
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
2.1.Reparația aparatelor de aer condiționat Mideia-24 cu 3 canale
CPV: 71300000-1 - Servicii de inginerie
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
contract model condiționere.signed (1).pdf
contract model condiționere.signed (1).pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 18:15
duae, repetat condiționere.signed.pdf
duae, repetat condiționere.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 18:15
anunt 2026 —repetat (2).pdf conditionere 2026.signed.signed.pdf
anunt 2026 —repetat (2).pdf conditionere 2026.signed.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 18:15
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
NELDIRO SRL
Preţul ofertei:
8 830 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
declaratie privind lista principalelor livrar ult 5 ani anexa nr12.signed.pdf
declaratie privind lista principalelor livrar ult 5 ani anexa nr12.signed.pdf
ID: 4d6dbd2d-a2e7-4912-9902-c8830b03e8d9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
cererea de participare anexa 7.signed.pdf
cererea de participare anexa 7.signed.pdf
ID: 682d4fe7-08bc-4213-af91-3ea318052202
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
anexa nr 13 declaratie privind dotarile specifice.signed.pdf
anexa nr 13 declaratie privind dotarile specifice.signed.pdf
ID: 6994d6a4-26fb-4f97-973a-68d8593b31c2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
declaratie de eligibilitate anexa 2.signed.pdf
declaratie de eligibilitate anexa 2.signed.pdf
ID: 79b0718e-e660-47a1-81dc-7720ae4bac1a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
declaratie privind valabilitatea ofertei conform anexei nr 8.signed.pdf
declaratie privind valabilitatea ofertei conform anexei nr 8.signed.pdf
ID: 7de0e109-1a30-49b0-aca6-80dd44010e29
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
autorizatie de functionare.signed.pdf
autorizatie de functionare.signed.pdf
ID: ac773f41-3aa8-44d1-a1d0-d7648bac14c4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
declaratie referitor la metoda si utilajul care va fi folosit.signed.pdf
declaratie referitor la metoda si utilajul care va fi folosit.signed.pdf
ID: b77bc4ae-32ee-4c66-bfc0-726d95edcea7
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
anexa nr23 specificaii de pret.signed.pdf
anexa nr23 specificaii de pret.signed.pdf
ID: c5f81f68-7bbc-4896-a8ce-891a596cf3a7
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 26 01 26 (2).signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 26 01 26 (2).signed.pdf
ID: c95fc055-c4e8-42e8-a322-be39938072e3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
anexa nr22 specificaii tehnice.signed.pdf
anexa nr22 specificaii tehnice.signed.pdf
ID: cb1e2dd9-ed4b-4894-87a4-15b23fcad1ca
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
certificat de inregistrare.signed.pdf
certificat de inregistrare.signed.pdf
ID: d1023d42-74cb-44cd-9d07-d5715d6e8df2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 23:53
Data deschiderii:
19.08.26 14:03
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK