Achiziţie publică
21665242
Dezvoltarea infrastructurii de ingrijire a copiilor prin crearea grupei de cresa la gradinita ,,Andries'' din orasul Soldanesti.
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 16:04
până la 15.08.2026 10:00
până la 15.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 15.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
1 447 480,84 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 16:04 - 15 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
15 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Dezvoltarea infrastructurii de ingrijire a copiilor prin crearea grupei de cresa la gradinita ,,Andries'' din orasul Soldanesti.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-7201, MOLDOVA, Şoldăneşti, or.Şoldăneşti, str. Păcii 8A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 15:54
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 11:12
Valoarea estimată (fără TVA)
1 447 480,84 MDL
Achizitii.md ID
21665242
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
MD-7201, MOLDOVA, Şoldăneşti, or.Şoldăneşti, str. Păcii 8A
Durata contractului
4 sept 2026 15:10 - 31 dec 2026 15:10
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Dezvoltarea infrastructurii de ingrijire a copiilor prin crearea grupei de cresa la gradinita ,,Andries'' din orasul Soldanesti.
CPV: 45453000-7 - Lucrări de reparaţii generale şi de renovare
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
soldanesti cresa andries forma 1.signed.signed.pdf
soldanesti cresa andries forma 1.signed.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:04
duae_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
duae_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:04
ap_lucrari_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
ap_lucrari_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:04
soldanesti cresa pardosele calde forma 1.signed.signed.pdf
soldanesti cresa pardosele calde forma 1.signed.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:04
ds_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
ds_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:04
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
EXPOCOSTAS
Preţul ofertei:
1 147 064,37 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 18:35
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
14. decizie de fondare cu extras.signed.pdf
14. decizie de fondare cu extras.signed.pdf
ID: 1948a8d9-3c6a-4282-9654-975d57fb29ee
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
12. situatii financiare 2025.signed.pdf
12. situatii financiare 2025.signed.pdf
ID: 1973617a-22a0-4702-b44f-40dcc4f529d1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
6. sgb de licitatie 21.08.signed.signed.pdf
6. sgb de licitatie 21.08.signed.signed.pdf
ID: 1d48c1a3-8cb0-4761-90e0-d111eb70435b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
2.1. soldanesti cresa andries licitatie f.7,3,5.signed.signed.signed.pdf
2.1. soldanesti cresa andries licitatie f.7,3,5.signed.signed.signed.pdf
ID: 2c3d9e45-f97f-40eb-9fbb-5a35181f210d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
20. certificat privind lipsa restantelor - 0822012.signed.pdf
20. certificat privind lipsa restantelor - 0822012.signed.pdf
ID: 4325d2da-46e7-4d1a-bfb9-6a65342952ac
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
2.2. cresa pardosele calde licitatie f 7,3,5_1787483658.signed.signed.signed.pdf
2.2. cresa pardosele calde licitatie f 7,3,5_1787483658.signed.signed.signed.pdf
ID: 5e54fe82-fb55-48c3-9ffa-634ea4e3ef0a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
13. responsabil tehnic alex.2025-2030.signed.pdf
13. responsabil tehnic alex.2025-2030.signed.pdf
ID: 697188b3-6e67-4327-88ac-b90a761483b0
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
18. declaratie perioada de mobilizare.signed.pdf
18. declaratie perioada de mobilizare.signed.pdf
ID: 7125724b-01b5-4926-b19b-79c608f5e197
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
11. declaratie perioada de garantie.signed.pdf
11. declaratie perioada de garantie.signed.pdf
ID: 76ee7de4-c09e-4992-8557-a9fed25be131
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
3. informatii generale design si inginerie.signed.pdf
3. informatii generale design si inginerie.signed.pdf
ID: a6d4ea60-1f41-45c2-be30-336fb6b0fa4e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
19. aviz inst 2026.signed.pdf
19. aviz inst 2026.signed.pdf
ID: b7f0f14a-1768-4b88-ae92-c99824bb826a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
8. experienta similara cinișeuți.signed.pdf
8. experienta similara cinișeuți.signed.pdf
ID: b919aa8a-4bee-4d80-b112-0294b4928ee6
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
9.dotarile speciale, lista mecanizme si utilaje (1).signed.pdf
9.dotarile speciale, lista mecanizme si utilaje (1).signed.pdf
ID: bcea96a6-1780-4334-be51-477f3c5ae884
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
10. lista angajatilor.signed.pdf
10. lista angajatilor.signed.pdf
ID: c383ba43-ea3f-40d5-a4da-f18eebe050fa
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
17. vizita cresa andries.signed.pdf
17. vizita cresa andries.signed.pdf
ID: d8bf974c-ceb1-41ae-8a1d-cdeaee4ae3e1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
15. duae design si inginerie.signed.pdf
15. duae design si inginerie.signed.pdf
ID: dcf78dd6-44fb-45fa-9c54-f2b026c811bf
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
5. valabilitatea ofertei.signed.pdf
5. valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: de7efa8b-462f-4307-90f4-976c0fec5345
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
7. grafic de executie anex.10.signed.pdf
7. grafic de executie anex.10.signed.pdf
ID: e7220f75-6594-402b-bda5-5f60ce640b08
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
4. cerere de participare.signed.pdf
4. cerere de participare.signed.pdf
ID: ea2ad0d1-ea71-452b-b55b-96680a47b52b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:16
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
2
Denumirea participantului:
Design și Inginerie
Preţul ofertei:
1 147 064,37 MDL
Statut:
Învingător
Cea mai avantajoasa oferta din punct de vedere calitate-pret. Oferta a acumulat 100 puncte.
28.08.26 16:07
Motivul: Cea mai avantajoasa oferta din punct de vedere calitate-pret. Oferta a acumulat 100 puncte.
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
17. vizita cresa andries.signed.pdf
17. vizita cresa andries.signed.pdf
ID: 0df82a58-41ed-4a53-8011-7d1c41103128
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
14. decizie de fondare cu extras.signed.pdf
14. decizie de fondare cu extras.signed.pdf
ID: 2057fc0c-aa20-4c11-a935-1ae91660eeb9
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
13. responsabil tehnic alex.2025-2030.signed.pdf
13. responsabil tehnic alex.2025-2030.signed.pdf
ID: 279cbe6a-49e0-4bf9-9307-e8f0fb1a416f
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
11. declaratie perioada de garantie.signed.pdf
11. declaratie perioada de garantie.signed.pdf
ID: 27e09c4a-17e3-4f2d-9532-c4035addcb67
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
18. declaratie perioada de mobilizare.signed.pdf
18. declaratie perioada de mobilizare.signed.pdf
ID: 4238dc45-efe8-4961-94c0-615741d39497
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
4. cerere de participare.signed.pdf
4. cerere de participare.signed.pdf
ID: 4265487c-91d5-488a-adeb-7e34b509fd7e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
15. duae design si inginerie.signed.pdf
15. duae design si inginerie.signed.pdf
ID: 5f9c17a5-25a2-449b-a419-7baedb48bca5
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
12. situatii financiare 2025.signed.pdf
12. situatii financiare 2025.signed.pdf
ID: 64db2350-2b36-4313-83f3-8813c1d05936
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
5. valabilitatea ofertei.signed.pdf
5. valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 7dda83e2-0468-430f-baf7-8edcbfbe561d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
2.1. soldanesti cresa andries licitatie f.7,3,5.signed.signed.signed.pdf
2.1. soldanesti cresa andries licitatie f.7,3,5.signed.signed.signed.pdf
ID: 91a381ac-f93f-4981-afeb-09dc04b680fd
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
19. aviz inst 2026.signed.pdf
19. aviz inst 2026.signed.pdf
ID: 9c332c96-6dfd-4dd5-89c9-125e034feb43
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
6. sgb de licitatie 21.08.signed.signed.pdf
6. sgb de licitatie 21.08.signed.signed.pdf
ID: b49b9da8-e035-4f46-b815-8b3d7db993a6
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
3. informatii generale design si inginerie.signed.pdf
3. informatii generale design si inginerie.signed.pdf
ID: b58b5839-662b-498f-bf12-61ad8711ffc6
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
7. grafic de executie anex.10.signed.pdf
7. grafic de executie anex.10.signed.pdf
ID: cdcd8a34-2b9e-4c30-bec3-0613a5870b12
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
10. lista angajatilor.signed.pdf
10. lista angajatilor.signed.pdf
ID: e8a88957-abce-4af7-9d70-f77b947ddb8b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
20. certificat privind lipsa restantelor - 0822012.signed.pdf
20. certificat privind lipsa restantelor - 0822012.signed.pdf
ID: f2a7bfad-24ae-4b4b-8152-a75739d65ef4
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
2.2. cresa pardosele calde licitatie f 7,3,5_1787483658.signed.signed.signed.pdf
2.2. cresa pardosele calde licitatie f 7,3,5_1787483658.signed.signed.signed.pdf
ID: f7dcea82-1065-4d32-b3d6-07037587d14c
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
8. experienta similara cinișeuți.signed.pdf
8. experienta similara cinișeuți.signed.pdf
ID: fa8d03a6-ba6a-420d-b6ce-d2d62d7b67c4
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
9.dotarile speciale, lista mecanizme si utilaje (1).signed.pdf
9.dotarile speciale, lista mecanizme si utilaje (1).signed.pdf
ID: fe9a5af0-e672-4842-9fb6-fd10c5aa6595
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:19
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
3
Denumirea participantului:
WORK-CONSTRUCT
Preţul ofertei:
1 157 984,67 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 18:45
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
formular oferta 3.1.signed.pdf
formular oferta 3.1.signed.pdf
ID: 06e262e9-24e3-45b6-bc60-f9a515ee70f8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:34
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
grafic de executie.signed.pdf
grafic de executie.signed.pdf
ID: 258ca2fd-aab4-48fa-95d7-7a88ccc7436d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:37
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
lista personalului angajat work.signed.pdf
lista personalului angajat work.signed.pdf
ID: 25cb5599-0e65-4203-abc8-cdc9314dd649
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:43
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
perioada de mobilizare.signed.pdf
perioada de mobilizare.signed.pdf
ID: 384dc0cd-3ff7-4069-83cf-ea8d9064bac7
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:47
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
declaratie lista principalelor lucrari.signed.pdf
declaratie lista principalelor lucrari.signed.pdf
ID: 3e810a46-1b70-442e-9310-1f0843bad3a1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:38
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
cerere de participare.signed.pdf
cerere de participare.signed.pdf
ID: 5e08ab9f-92b1-4cee-a93b-b31855c16642
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:36
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
lista utilajelor mecanismelor work.signed.pdf
lista utilajelor mecanismelor work.signed.pdf
ID: 61ed472d-e782-4d4d-aa16-fae5349e7a7b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:42
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:44
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
f3,5,7 pardosele gradinita soldanesti licitatie andries 2.signed.pdf
f3,5,7 pardosele gradinita soldanesti licitatie andries 2.signed.pdf
ID: 7902249a-842c-44f5-8d3e-3c03b4f4a218
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:36
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
ID: 838bc298-928f-4f75-acaf-cbdc315ed81c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:45
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
ID: 85076107-31ae-488f-a259-994bac898ec1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:47
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
anexa experienta similara.pdf
anexa experienta similara.pdf
ID: 9cd8bdb3-ff82-4627-8189-65120e97eb30
Documente de calificare
Data încărcării:
24.08.26 08:39
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
f 3,5,7 dezvoltarea .gradinita soldanesti licitatie andries 1.signed.pdf
f 3,5,7 dezvoltarea .gradinita soldanesti licitatie andries 1.signed.pdf
ID: a9399103-6a8b-42c8-b397-54fda8d8190f
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:35
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:37
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
aviz de participare lp.signed.pdf
aviz de participare lp.signed.pdf
ID: bfb7dc67-a9c5-4243-af76-be8f8e90a212
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:47
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:45
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
valabilitatea ofertei.signed.pdf
valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: e773fe98-6133-4caa-8121-061bc097a584
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:37
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
informatii generale ofertant.signed.pdf
informatii generale ofertant.signed.pdf
ID: eba1a824-7a3a-4074-b0db-8aebfbe0f007
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:36
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
duae_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
duae_cresa_soldanesti_2026.signed.pdf
ID: f156903f-2cf2-4910-bdc6-ac2af2832866
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:46
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
garantia pentru calitatea lucrarilor.signed.pdf
garantia pentru calitatea lucrarilor.signed.pdf
ID: f46c02b2-2675-443d-a01f-2a8d98e35616
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:44
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
experienta similara.signed.pdf
experienta similara.signed.pdf
ID: fcf2ed3c-d0a0-473a-9262-f0dd5609558e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:38
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Documente de calificare
Data încărcării:
24.08.26 08:46
Data deschiderii:
24.08.26 10:00
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK