1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 12:24
până la 20.08.2026 12:30
2
Propunerea ofertelor
de la 20.08.2026 12:30
până la 02.09.2026 13:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 2 058 483,97 MDL
Perioada clarificărilor: 10 aug 2026, 12:24 - 20 aug 2026, 12:30
Perioada de depunere a ofertelor: 20 aug 2026, 12:30 - 2 sept 2026, 13:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Amenajarea parcarii auto de uz public pe imobilui/terenului cu nr. cadastral 0100313.476, situat in mun. Chisinau, str. Igor Vieru
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2044, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd.Mircea cel Batrin 4/3
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Sinilga Scolnic
Telefonul de contact
022339277
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 12:22
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 9:49
Valoarea estimată (fără TVA)
2 058 483,97 MDL
Achizitii.md ID
21665133
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2044, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd.Mircea cel Batrin 4/3
Durata contractului
4 sept 2026 12:24 - 31 dec 2026 12:24
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Amenajarea parcarii auto de uz public pe imobilui/terenului cu nr. cadastral 0100313.476, situat in mun. Chisinau, str. Igor Vieru CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
duae (1).doc
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 7 cerere de participare (1).docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
model contract.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
oferta f3.1.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 12 decl. privind experienta.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 15 decl. priv. personal specializat.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 10 garanția de bună execuție.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 19 angajament privind sust. tehnica.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 9 scrisoare de garantie bancara.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 8 declar. priv. valabilitatea ofertei.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 18 angajament tert sustinator.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 22 aviz de particip. la licit. de lucrari.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 17 inform. privind asocierea.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 13 decl. lucrari similare 5 ani.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 14 decl. priv. dotari utilaj.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
anexa nr 16 lista subcontractantilor.docx
Documentele la ofertă
-
10.08.26 12:24
f1cstr._igor_vierucaiet de sarcini.pdf f1cstr._igor_vierucaiet de sarcini.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 09:49

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

SC LUXGAZ SRL

Preţul ofertei: 1 836 384,16 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Plan-Toby

Preţul ofertei: 1 998 628,25 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

Alconstruct Lux

Preţul ofertei: 2 031 204,21 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări