1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 11:00
până la 17.08.2026 08:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 08:00
până la 21.08.2026 07:30
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA 1 192 520 MDL
Perioada clarificărilor: 10 aug 2026, 11:00 - 17 aug 2026, 8:00
Perioada de depunere a ofertelor: 17 aug 2026, 8:00 - 21 aug 2026, 7:30
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Extinderea serviciilor publice de educație timpurie prin crearea și dotarea unei grupe de creșă în orașul Dondușeni, raionul Dondușeni (repetat)
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-5102, MOLDOVA, Donduşeni, or.Donduşeni (r-l Donduşeni), str.Independenței 49
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Ion Zloi
Telefonul de contact
069898835
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 10:53
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 11:00
Valoarea estimată (fără TVA)
1 192 520 MDL
Achizitii.md ID
21665021
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-5102, MOLDOVA, Donduşeni, or.Donduşeni (r-l Donduşeni), str.Independenței 49
Durata contractului
24 aug 2026 08:00 - 30 dec 2027 08:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Extinderea serviciilor publice de educație timpurie prin crearea și dotarea unei grupe de creșă în orașul Dondușeni, raionul Dondușeni (repetat) CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
1 luciafarul 2026 cs 1 (1).docx
Documentele la ofertă
-Caiet de sarcini
10.08.26 11:00
anunt de participare.signed.pdf anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-Anunt de participare
10.08.26 11:00
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentele la ofertă
-DS lucrari
10.08.26 11:00
duae.doc
Documentele la ofertă
-DUAE
10.08.26 11:00

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

ALEXSTROI

Preţul ofertei: 1 069 196,92 MDL
Statut: Învingător
Motivul: În baza deciziei nr.04 din 26 august 2026.
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

"Devastcom" S.R.L.

Preţul ofertei: 1 241 847,37 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări