Achiziţie publică
21664931
Servicii/lucrării de reparație curente a blocurilor sanitare amplasate la etj.4 și servicii/lucrării de reparație curente la coridorul etaj.2 din cadrul IGM
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 11:50
până la 13.08.2026 11:40
până la 13.08.2026 11:40
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 11:40
până la 18.08.2026 11:30
până la 18.08.2026 11:30
3
Licitaţie
19.08.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
234 357 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 11:50 - 13 aug 2026, 11:40
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 11:40 - 18 aug 2026, 11:30
Începutul licitației:
19 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Servicii de reparații curente interne, în cadrul edificiului, IGM conform volumelor expuse în caietului de sarcini anexa 1,2,3:
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.124
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
19 aug 2026, 10:14
Valoarea estimată (fără TVA)
234 357 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
234,36 MDL
Achizitii.md ID
21664931
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.124
Durata contractului
21 aug 2026 11:49 - 31 dec 2026 10:49
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii/lucrării de reparație curente a blocurilor sanitare amplasate la etj.4
CPV: 50760000-0 - Repararea şi întreţinerea toaletelor publice
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
Servicii/lucrării de reparație curente la coridorul etaj.2 din cadrul IGM
CPV: 50700000-2 - Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608101144_Spcificații Anexa 22 IGM.docx
Criterii de evaluare
-Anexa 22 Specificații tehnice
10.08.26 11:50
202608101143_Caet de sarcini WC bărbațo 1.pdf
Specificaţie tehnică
-Caiet de sarcini anexa nr.1AVM
10.08.26 11:50
202608101145_Spcificații Anexa 23 IGM.docx
Criterii de evaluare
-Anexa 23 Specificații de preț
10.08.26 11:50
202608101143_Caet de sarcini WC femei 2.pdf
Specificaţie tehnică
-Caiet de sarcini anexa nr.2AVM
10.08.26 11:50
202608101142_Anunt servicii-lucrări etajul 2 AVM.signed.pdf
Criterii de eligibilitate
-Anunț de participare
10.08.26 11:50
202608101144_Caet de sarcini 3, coridor etj 2;.pdf
Specificaţie tehnică
-Caiet de sarcini anexa nr.3AVM
10.08.26 11:50
Комиссия
Prenume
Valeriu Stratila
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1006601000794
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Vatel Prim
Preţul ofertei:
219 038,05 MDL
Statut:
Învingător
Urmare a examinării actelor prezemntate la ofertă sa stabilit că operatorul economic sa conformat criterilor de calificare și selecție unde sa decis de a fi stabilit Învingător cu suma ofertei înaintate de 219038,05 fără TVA
26.08.26 15:35
Motivul: Urmare a examinării actelor prezemntate la ofertă sa stabilit că operatorul economic sa conformat criterilor de calificare și selecție unde sa decis de a fi stabilit Învingător cu suma ofertei înaintate de 219038,05 fără TVA
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat iso 50001-2018.semnat.pdf
certificat iso 50001-2018.semnat.pdf
ID: 1205dd0b-8061-4efb-ad94-6fb418d6daaa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
formularul 3;5;7;wc femei.semnat.pdf
formularul 3;5;7;wc femei.semnat.pdf
ID: 163a13f9-64fd-4f06-999c-58afba048561
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
scrisoare recomandată primaria scăieni.semnat.pdf
scrisoare recomandată primaria scăieni.semnat.pdf
ID: 28ebd682-1b50-405c-ae2e-97c7e1adc59a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
contract;proces verbal de receptie finala a lucrarilor; i.p. gimnaziul „m. eminescu” or.telenesti_compressed.semnat.pdf
contract;proces verbal de receptie finala a lucrarilor; i.p. gimnaziul „m. eminescu” or.telenesti_compressed.semnat.pdf
ID: 2e40c12b-3b31-45e4-86d7-d4099b808c53
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
specificaţii tehnice;anexa nr.22;specificații de preț;anexa nr.23.semnat.pdf
specificaţii tehnice;anexa nr.22;specificații de preț;anexa nr.23.semnat.pdf
ID: 35e4146c-be3b-45bc-a06b-ad21f67faabc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
scrisoare de recomandare imsp centrul de sanatate taul.semnat.pdf
scrisoare de recomandare imsp centrul de sanatate taul.semnat.pdf
ID: 4598b7fd-c84f-4c5e-9332-3cbffe43668d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
declarație de egibilitate.semnat.pdf
declarație de egibilitate.semnat.pdf
ID: 49c5feb8-1dcf-49e8-9dc9-9f1a28b88345
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
contract; imsp cs taul.signed.pdf
contract; imsp cs taul.signed.pdf
ID: 552ee948-ddac-453b-bfed-f5c3ba3182cd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
perioada de garantie asupra lucrarilor.semnat.pdf
perioada de garantie asupra lucrarilor.semnat.pdf
ID: 5feb1876-2d94-4ece-9fb5-78c39db48f36
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
contract;proces verbal de receptie finala a lucrarilor;primaria s.scaieni,rl donduseni_compressed.semnat.pdf
contract;proces verbal de receptie finala a lucrarilor;primaria s.scaieni,rl donduseni_compressed.semnat.pdf
ID: 7ca0de5a-8ace-4aa4-8fd7-e6e8ee859460
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
avizul agentiei pentru supravegerea tehnica_2026.semnat.pdf
avizul agentiei pentru supravegerea tehnica_2026.semnat.pdf
ID: 8610a0d8-71d1-4aa3-b2a5-c1b1d1a11b40
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
formularul 3;5;7;wc barbati.semnat.pdf
formularul 3;5;7;wc barbati.semnat.pdf
ID: 8732ac21-d33c-4f3f-bb63-13cbb0e13e8c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
certificat privind lipsa restantelor - 2046874.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 2046874.semnat.pdf
ID: 89762a1a-65c3-4bac-9736-fb324edb3ec6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
certificat de atestare tehnico-profesionala.semnat.pdf
certificat de atestare tehnico-profesionala.semnat.pdf
ID: 897fa22c-8328-4994-8af4-194fd3733c7f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
informatii generale despre ofertant 2025.semnat.pdf
informatii generale despre ofertant 2025.semnat.pdf
ID: 9407af8d-c9c9-4221-9444-5a019e79b9c1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
proces verbal final;imsp cs taul.semnat.pdf
proces verbal final;imsp cs taul.semnat.pdf
ID: 9497d89e-450a-4d8b-a324-761c52e32319
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
certificat iso 9001-2015;iso 14001-2015;iso 45001-2018.semnat.pdf
certificat iso 9001-2015;iso 14001-2015;iso 45001-2018.semnat.pdf
ID: a2871125-2935-42a4-92bd-3ad5df7e2ab3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2026.semnat.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2026.semnat.pdf
ID: b7d11595-7b14-473e-bcf6-7b5700cd99db
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
formularul 3;5;7;coridor.semnat.pdf
formularul 3;5;7;coridor.semnat.pdf
ID: c2da5322-bf72-4826-a8fa-5647207372e0
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
anexa nr.7;8;10;12;13;14;15;16.semnat.pdf
anexa nr.7;8;10;12;13;14;15;16.semnat.pdf
ID: d05928dc-ae1b-4a36-9354-91b99017e0aa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
certificat de atribuire a contului bancar_2026.semnat.pdf
certificat de atribuire a contului bancar_2026.semnat.pdf
ID: f3c46d14-4855-476e-82cd-fee607341374
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
scrisoare recomandare i.p. gimnaziul „m. eminescu” or.telenesti.semnat.pdf
scrisoare recomandare i.p. gimnaziul „m. eminescu” or.telenesti.semnat.pdf
ID: f7206289-aa93-4437-8e12-12d2e34daaee
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
certificat de inregistrare a intreprinderei.semnat.pdf
certificat de inregistrare a intreprinderei.semnat.pdf
ID: fa22059a-3035-4139-a22a-e7090e652576
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 21:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:14
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK