Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21664916
Statut
Anulat
Valoarea estimată fără TVA
356 742,62 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 8:29 - 17 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 9:00 - 26 aug 2026, 9:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027.
Informația despre anulare
Motivul anulării
Anularea procedurii de achiziție publică:
În temeiul art. 71 alin. 1 lit ¬d) lin. 3 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice se anulează atribuirea contractului pentru procedura de achiziţie privind achiziționarea Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027:
Lotul 1: Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Lotul 2: Servicii asistență tehnică sezonul rece 2026-2027
Argumentare: au fost depuse numai oferta care:
- nu au fost elaborate şi prezentate în conformitate cu cerinţele cuprinse în documentaţia de atribuire;
În temeiul art. 71 alin. 1 lit ¬d) lin. 3 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice se anulează atribuirea contractului pentru procedura de achiziţie privind achiziționarea Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027:
Lotul 1: Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Lotul 2: Servicii asistență tehnică sezonul rece 2026-2027
Argumentare: au fost depuse numai oferta care:
- nu au fost elaborate şi prezentate în conformitate cu cerinţele cuprinse în documentaţia de atribuire;
Data anulării
3 sept 2026, 16:00
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD3909, MOLDOVA, Cahul, mun.Cahul, str.Ștefan cel Mare,23
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 8:29
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 16:00
Achizitii.md ID
21664916
MTender ID
CPV
50700000-2 - Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Buget: 206742.62 MDL
Anulată
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK