Achiziţie publică
21664266
Amenajarea teritoriului aferent gradinitei de copii din s. Drepcauti, raionul Briceni.
1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 09:03
până la 10.08.2026 08:58
până la 10.08.2026 08:58
2
Propunerea ofertelor
de la 10.08.2026 08:58
până la 13.08.2026 10:58
până la 13.08.2026 10:58
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
374 791,67 MDL
Perioada clarificărilor:
7 aug 2026, 9:03 - 10 aug 2026, 8:58
Perioada de depunere a ofertelor:
10 aug 2026, 8:58 - 13 aug 2026, 10:58
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Amenajarea teritoriului aferent gradinitei de copii din s. Drepcauti, raionul Briceni.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4724, MOLDOVA, Briceni, s.Drepcăuţi, d
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
13 aug 2026, 11:29
Valoarea estimată (fără TVA)
374 791,67 MDL
Achizitii.md ID
21664266
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4724, MOLDOVA, Briceni, s.Drepcăuţi, d
Durata contractului
16 aug 2026 09:02 - 31 dec 2026 07:02
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Amenajarea teritoriului aferent gradinitei de copii din s. Drepcauti, raionul Briceni.
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608070900_anunț de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
- anunț de participare
7.08.26 09:03
202608070900_202607301616_Drepcauti Gradinita Pavaj F1 desfasurata.signed.pdf
Documentele la ofertă
- deviz desfășurat
7.08.26 09:03
Комиссия
Prenume
Rurac Angela
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1007601004962
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
NORDGLAVSTROI
Preţul ofertei:
356 569 MDL
Statut:
Anulat
kgj
13.08.26 11:29
Motivul: kgj
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
experienta similara otaci.signed.pdf
experienta similara otaci.signed.pdf
ID: 510ef649-cec2-4634-ad15-eb5b1164e959
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
anexa valabilit.oferta.signed.pdf
anexa valabilit.oferta.signed.pdf
ID: a18f0885-05cb-4982-b6c3-c0e9e1b7c7aa
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
experienta similara ddf ocnita.semnat.pdf
experienta similara ddf ocnita.semnat.pdf
ID: a4a91bc6-c771-49ed-b425-a382658c5a8e
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
1 documente de calificare 2026.pdf
1 documente de calificare 2026.pdf
ID: d310c201-21bb-42c9-9de1-7ad0db2fff8d
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
cerere de participare.signed.pdf
cerere de participare.signed.pdf
ID: df078ae8-f464-487f-bd98-6682ff4f98dd
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 10:31
Data deschiderii:
13.08.26 11:24
2
Denumirea participantului:
PRO-KASS-INV
Preţul ofertei:
368 512,92 MDL
Statut:
Învingător
decizia de atribuire
19.08.26 10:27
Motivul: decizia de atribuire
Documentele de calificare
202608191027_scan decizie.pdf
ID: 4b3a8d88-0b18-480e-9e30-fe5de9fca511
Anunț de atribuire
19.08.26 10:27
Documentele depuse cu oferta
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
securitatea muncii.semnat.pdf
securitatea muncii.semnat.pdf
ID: 192483d8-fdd0-4d20-91a2-1418725cfef3
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
a.14-dotari.signed.semnat.pdf
a.14-dotari.signed.semnat.pdf
ID: 1f977f29-4930-4994-ad1d-593c8d85b845
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:21
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:21
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:21
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
4.-anexa-8.-valab.signed.semnat.pdf
4.-anexa-8.-valab.signed.semnat.pdf
ID: 6afaf29f-276b-49f5-8f74-9150205131ed
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
1.anexa.13.signed.semnat.semnat.pdf
1.anexa.13.signed.semnat.semnat.pdf
ID: 7a418765-6149-4ea6-9d82-bbb5666df353
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
situa_iile-financiare-2025.semnat.pdf
situa_iile-financiare-2025.semnat.pdf
ID: 7ad560ac-49ee-4776-aa31-4955fe05d8cf
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
certificat privind lipsa restantelor - 1732299.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1732299.semnat.pdf
ID: 80b184a1-7c2a-4c52-8b8f-5f946ed80c8d
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2.-anexa-7-cerere-de-part.signed.semnat.pdf
2.-anexa-7-cerere-de-part.signed.semnat.pdf
ID: 9ffb3df9-a420-428c-9147-4328a26fc134
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
primaria-drepcauti.semnat.pdf
primaria-drepcauti.semnat.pdf
ID: a9c9819c-d6c9-48df-af2a-027476a1906f
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:20
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 09:21
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
3
Denumirea participantului:
SA DRUMURI-BRICENI
Preţul ofertei:
428 899 MDL
Statut:
Anulat
hik
13.08.26 11:29
Motivul: hik
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
and contract +pv terminarea lucrarilor.signed.pdf
and contract +pv terminarea lucrarilor.signed.pdf
ID: 0297c2fd-bae3-4022-9299-9273072fde21
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
aviz de participare la licitatii 2026.signed.pdf
aviz de participare la licitatii 2026.signed.pdf
ID: 06d88a08-5ef0-40d1-81f1-ef7f19998214
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2023 contract+pv receptie asd.signed.pdf
2023 contract+pv receptie asd.signed.pdf
ID: 34a288a1-4617-40b4-8eb0-0c4c35369ea6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2026 primaria beleavinti.signed.pdf
2026 primaria beleavinti.signed.pdf
ID: 39a8254e-c7b8-48a9-b007-b17e6fb0deae
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
contract laborator.signed.pdf
contract laborator.signed.pdf
ID: 4ac033bc-cef4-4ad2-aaa8-6e041ea400b9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
informatiie generala.signed.pdf
informatiie generala.signed.pdf
ID: 4fae92d5-0267-4359-a91c-1e98ea7fcea2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2024 contract primaria briceni+receptie.signed.pdf
2024 contract primaria briceni+receptie.signed.pdf
ID: 5b0b9d16-5083-4ee2-8331-eb4538a40652
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2025 primaria briceni contract+pv receptie.signed.pdf
2025 primaria briceni contract+pv receptie.signed.pdf
ID: 5e0a728f-29a3-40b3-aa8f-9406c022efcb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2 certificat de inregistrare.signed.pdf
2 certificat de inregistrare.signed.pdf
ID: 605e721d-d76e-4157-a4c1-2ec546e12622
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2023 contract+pv primaria briceni scuar.signed.pdf
2023 contract+pv primaria briceni scuar.signed.pdf
ID: 6180d7ff-e58b-4a54-a18f-61a536a0f794
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
bilant drbriceni 2025.signed.pdf
bilant drbriceni 2025.signed.pdf
ID: 64e5e306-d734-4f3e-b20b-8b69070c2fed
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
extras grupa financiara drumuri briceni 26.08.2025.signed.pdf
extras grupa financiara drumuri briceni 26.08.2025.signed.pdf
ID: 7865b325-85fb-47c5-a3ee-6a6215983ca2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
certifica+extras tehnica securitatii.signed.pdf
certifica+extras tehnica securitatii.signed.pdf
ID: 930583ec-34c6-430b-a3d2-4f1690b962ff
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
certificat cont bancar maib.signed.pdf
certificat cont bancar maib.signed.pdf
ID: 98aa9c01-31b5-4231-9474-b26157a173d8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
extras din 17.06.2025.signed.pdf
extras din 17.06.2025.signed.pdf
ID: 9a6f8db2-5337-441d-b080-0633a818f463
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2024 contract cr briceni+receptie.signed.pdf
2024 contract cr briceni+receptie.signed.pdf
ID: b09f85ea-6680-4d1b-a449-4e7a30373cb4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
deviz oferta f7,5,3.signed.pdf
deviz oferta f7,5,3.signed.pdf
ID: c108a1f4-e329-48a1-a0cd-8c7d01b82187
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
documentația standard lucrari.signed.pdf
documentația standard lucrari.signed.pdf
ID: cdacb1df-6c9e-43f9-89c9-472ee2908c00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2023 contract +pv primaria lipcani.signed.pdf
2023 contract +pv primaria lipcani.signed.pdf
ID: d1358f44-38fe-48aa-8c19-085a66c3a694
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2025 cr briceni contract +pv receptie.signed.pdf
2025 cr briceni contract +pv receptie.signed.pdf
ID: e3978bb5-fc91-42ef-b234-826aad7cf49c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2022 cr briceni contract+pv receptie.signed.pdf
2022 cr briceni contract+pv receptie.signed.pdf
ID: e53cb44e-7c95-4b10-b191-ecfbdf9f8434
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
2022 lipcani contract+pv receptie.signed.pdf
2022 lipcani contract+pv receptie.signed.pdf
ID: e62c9bde-2bcb-4980-b28e-c1fc094aeecc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
lichiditatea-2025.signed.signed.pdf
lichiditatea-2025.signed.signed.pdf
ID: ee19c1b7-4795-4ce6-bb4c-52d62ff6eda6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
certificat responsabil.signed.pdf
certificat responsabil.signed.pdf
ID: ff63b2e8-2ef0-48d6-9f00-53b8fee502a2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
12.08.26 19:33
Data deschiderii:
13.08.26 11:29
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK