Achiziţie publică
21664217
Peste
1
Perioada de actualizare
de la 06.08.2026 18:19
până la 14.08.2026 18:10
până la 14.08.2026 18:10
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 18:10
până la 28.08.2026 18:10
până la 28.08.2026 18:10
3
Licitaţie
de la 01.09.2026 15:32
până la 01.09.2026 15:51
până la 01.09.2026 15:51
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
38 300 MDL
Perioada clarificărilor:
6 aug 2026, 18:19 - 14 aug 2026, 18:10
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 18:10 - 28 aug 2026, 18:10
Începutul licitației:
1 sept 2026, 15:32
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Peste
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
5021, MOLDOVA, Floreşti, or.Ghindeşti (r-l Floreşti), str. Stefan Voda nr. 8
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
2 sept 2026, 12:08
Valoarea estimată (fără TVA)
38 300 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
76,60 MDL
Achizitii.md ID
21664217
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
5021, MOLDOVA, Floreşti, or.Ghindeşti (r-l Floreşti), str. Stefan Voda nr. 8
Durata contractului
1 sept 2026 18:18 - 31 dec 2026 17:18
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Комиссия
Prenume
Leonte Tatiana
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1012620012409
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
AMAGER-COM
Preţul ofertei:
24 187,50 MDL
Statut:
Învingător
Cel mai mic pret
02.09.26 17:48
Motivul: Cel mai mic pret
Documentele de calificare
202609021748_anunt de cistigare a licitatiei semII2026.signed.pdf
ID: b89e6459-9c84-4f75-93d9-0893513afe7b
Anunț de atribuire
2.09.26 17:48
Documentele depuse cu oferta
carnet medical + instruire igienica.semnat.pdf
carnet medical + instruire igienica.semnat.pdf
ID: 0ced0db3-0fa7-45ba-bb7d-8fd2bb3b0474
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
autorizatia pentru unitatea de transport.semnat.pdf
autorizatia pentru unitatea de transport.semnat.pdf
ID: 2651d81a-2658-416e-9134-11fcabb4ea30
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
dovada inregistrarii.semnat.pdf
dovada inregistrarii.semnat.pdf
ID: 3eacf05b-11df-4709-adef-4d3e11c19d49
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
specificatii tehnice anexa 22.semnat.pdf
specificatii tehnice anexa 22.semnat.pdf
ID: 3f2abcfa-a31b-448e-b7fb-a4fb6a19d276
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
certificat privind existenta conturilor.semnat.pdf
certificat privind existenta conturilor.semnat.pdf
ID: 4bd59feb-862c-43fe-afa8-c27456974b8f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
situatia financiara 2025.pdf.semnat.pdf
situatia financiara 2025.pdf.semnat.pdf
ID: 507f33a0-d926-4743-abf0-705262c57005
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
certificat privind lipsa restantelor.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor.semnat.pdf
ID: 55799ecb-bf2c-4f87-b8ec-27737287360d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
informaţii generale despre ofertant.semnat.pdf
informaţii generale despre ofertant.semnat.pdf
ID: 74fdd3a1-41bb-4427-9b3f-240485a5691e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
specificatii de pret anexa 23.semnat.pdf
specificatii de pret anexa 23.semnat.pdf
ID: 8d25213a-f6ab-4f2e-9d11-e762795549ab
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
declaratie beneficiari efectivi.semnat.pdf
declaratie beneficiari efectivi.semnat.pdf
ID: a07a6c8d-ed4b-4aab-aa4e-e1c2a7b85fcf
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
autorizatie sanitar-veterinara.semnat.pdf
autorizatie sanitar-veterinara.semnat.pdf
ID: d37bf505-7e5c-4a4b-b0d0-e0d22bd5331e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 21:34
Data deschiderii:
1.09.26 16:28
2
Denumirea participantului:
SRL Nobil Prest
Preţul ofertei:
25 350 MDL
Statut:
Anulat
Evaluarea documentelor
02.09.26 12:03
Motivul: Evaluarea documentelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
date generale participant.signed.pdf
date generale participant.signed.pdf
ID: 3e45c89a-0a84-4e55-b00a-eb562cee8a80
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
raport financiar anul 2025.signed.pdf
raport financiar anul 2025.signed.pdf
ID: 42db5afc-fcdd-495e-917c-fa63faad6d33
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
autorizatii transport auto, octombrie 2028.signed.pdf
autorizatii transport auto, octombrie 2028.signed.pdf
ID: 4a3c9aaa-424b-488f-9498-04cc294b215a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
rechizite bancare nobil.signed.pdf
rechizite bancare nobil.signed.pdf
ID: 51893765-fc5e-4bd7-bd83-9bd799bb2678
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
declaratie privind certif lipsa legume-fructe.signed.pdf
declaratie privind certif lipsa legume-fructe.signed.pdf
ID: 84b1a711-58b1-4a8c-8e36-ba621ac8bd77
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
certificat privind lipsa restantelor - 09.09.2026.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 09.09.2026.signed.pdf
ID: aa884e98-1525-4de8-8486-f7230ff1188e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
declaratie corup. de bani nr.145 24.11.20.signed.pdf
declaratie corup. de bani nr.145 24.11.20.signed.pdf
ID: ba469a46-7d01-4df4-97b6-9cd5f00584cc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
anexa nr 7 cerere de participare.signed.pdf
anexa nr 7 cerere de participare.signed.pdf
ID: bb909517-a6d3-4033-b399-6b4d1b308566
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
fisa medicala+instruirea igienica.signed.pdf
fisa medicala+instruirea igienica.signed.pdf
ID: c80f4782-910f-45c5-9bdb-e4488ce3b4f4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 08:00
Data deschiderii:
1.09.26 16:23
3
Denumirea participantului:
SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L.
Preţul ofertei:
25 492,50 MDL
Statut:
Anulat
Evaluarea documentelor
02.09.26 12:06
Motivul: Evaluarea documentelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat lipsa res vip 10.09.2026.signed.pdf
certificat lipsa res vip 10.09.2026.signed.pdf
ID: effa8f99-ea21-467a-bdc4-2eb4fc8da56f
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:56
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
declaratia beneficiar efectiv.signed.pdf
declaratia beneficiar efectiv.signed.pdf
ID: 25e96549-1c33-4eb7-b61b-0b9282549207
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:38
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:38
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:51
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
carnet medical soferii 2026-27.signed.pdf
carnet medical soferii 2026-27.signed.pdf
ID: 3b27b014-66a2-487d-ae86-6c67c14d4d69
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:30
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
certificat vip lipsa restantelor 29.08.26.signed.pdf
certificat vip lipsa restantelor 29.08.26.signed.pdf
ID: 41a2dd7e-40d2-4dad-bb65-98c0c58e4f13
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:28
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
extras, banc, decizia, capacitati, despre of,etc-12 file.signed.pdf
extras, banc, decizia, capacitati, despre of,etc-12 file.signed.pdf
ID: 6605ad3f-4b0e-4080-9513-f6c3a3467397
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
certificat de calitate cpl 2026.signed.pdf
certificat de calitate cpl 2026.signed.pdf
ID: 666fb94f-e332-49ec-8674-c1da3269a735
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:27
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
abator vita porc etc.signed.pdf
abator vita porc etc.signed.pdf
ID: 855c3c13-4474-4000-af2c-91234bfeac44
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:38
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
declaratie conformitate pui cpl 10.2026.signed.pdf
declaratie conformitate pui cpl 10.2026.signed.pdf
ID: ad32898a-8f7a-4ee8-8779-c50c57ef4828
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
procura villa prodotti 12.2026.signed.pdf
procura villa prodotti 12.2026.signed.pdf
ID: b6c5fb3f-0db3-4133-b264-d93d75c91461
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:38
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
contract cu laborator cpl 12.2027signed.pdf
contract cu laborator cpl 12.2027signed.pdf
ID: cfb89d79-5915-4c43-9926-e62d8c23740e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
cerere declaratia anexa 7;8.signed.pdf
cerere declaratia anexa 7;8.signed.pdf
ID: d924eda0-00bb-48ee-980f-297f7b73b63e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:38
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
autorizatie, contracte 5 file.signed.pdf
autorizatie, contracte 5 file.signed.pdf
ID: e0fd151d-c0e2-4e31-b398-4310018f8e79
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
autorizatia san vet 2 auto 01.2029.signed.pdf
autorizatia san vet 2 auto 01.2029.signed.pdf
ID: fe8a4390-7dd0-49b6-b65e-87dd9d0c3b38
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 12:24
Data deschiderii:
2.09.26 11:52
4
Denumirea participantului:
SRL BAGUETTE
Preţul ofertei:
26 064 MDL
Statut:
Anulat
Evaluarea documentelor
02.09.26 12:06
Motivul: Evaluarea documentelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
!-contract laborator.signed.pdf
!-contract laborator.signed.pdf
ID: 5897f114-bf34-4ec7-ad63-1f1e35e89713
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:50
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
! documente noi 2026.signed.pdf
! documente noi 2026.signed.pdf
ID: d2460a6f-fa65-45d8-807f-8e86ad09ce75
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:49
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK