Achiziţie publică
21664217
Lactate
1
Perioada de actualizare
de la 06.08.2026 18:19
până la 14.08.2026 18:10
până la 14.08.2026 18:10
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 18:10
până la 28.08.2026 18:10
până la 28.08.2026 18:10
3
Licitaţie
de la 01.09.2026 14:37
până la 01.09.2026 14:51
până la 01.09.2026 14:51
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
86 340 MDL
Perioada clarificărilor:
6 aug 2026, 18:19 - 14 aug 2026, 18:10
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 18:10 - 28 aug 2026, 18:10
Începutul licitației:
1 sept 2026, 14:37
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lactate
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
5021, MOLDOVA, Floreşti, or.Ghindeşti (r-l Floreşti), str. Stefan Voda nr. 8
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
2 sept 2026, 12:08
Valoarea estimată (fără TVA)
86 340 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
172,68 MDL
Achizitii.md ID
21664217
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
5021, MOLDOVA, Floreşti, or.Ghindeşti (r-l Floreşti), str. Stefan Voda nr. 8
Durata contractului
1 sept 2026 18:10 - 31 dec 2026 17:10
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Комиссия
Prenume
Leonte Tatiana
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1012620012409
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
LACTIS
Preţul ofertei:
57 906 MDL
Statut:
Învingător
Cel mai mic pret
02.09.26 17:47
Motivul: Cel mai mic pret
Documentele de calificare
202609021747_anunt de cistigare a licitatiei semII2026.signed.pdf
ID: 21cadc99-25ee-41aa-8945-1f11bc190dc9
Anunț de atribuire
2.09.26 17:47
Documentele depuse cu oferta
declaratii de conformitate 2026.signed.pdf
declaratii de conformitate 2026.signed.pdf
ID: 25bb3372-a1c2-40c4-bfe3-ceb4487d9b61
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
duae 11.2020 -2025.signed.pdf
duae 11.2020 -2025.signed.pdf
ID: 5f7f7bd6-119a-4afd-9506-78a95e275a46
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
cerere-declaratie de participare (26).signed.pdf
cerere-declaratie de participare (26).signed.pdf
ID: 801757bb-26fb-4304-9b3d-3fcfd1dc7333
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
autorizatie sanitar-veterinara 2029.signed.pdf
autorizatie sanitar-veterinara 2029.signed.pdf
ID: 89c7abd3-d122-40d5-964e-9c50ffc52096
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
control medical expeditor.signed.pdf
control medical expeditor.signed.pdf
ID: 8c64221c-139e-46c5-b895-a6664aaf49f8
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
oferta 4.2 4.1 3.1.signed.pdf
oferta 4.2 4.1 3.1.signed.pdf
ID: 96bc6271-1bce-4ccf-baee-eb000fda2480
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:10
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
documente licitatii 2026.signed.pdf
documente licitatii 2026.signed.pdf
ID: 98eadda5-6a79-4505-85b3-401c88d8a151
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
procura lactis 2025-2026.signed.pdf
procura lactis 2025-2026.signed.pdf
ID: c002e106-3d3e-48ef-afa6-852f5d167698
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
instruire igienica.signed.pdf
instruire igienica.signed.pdf
ID: dfec02e7-c8cc-4632-b5f4-1bc3fbee4aef
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
certificat nr. lî-024 sa lactis.signed.pdf
certificat nr. lî-024 sa lactis.signed.pdf
ID: eed19795-0a57-44eb-a702-1629e70d7043
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
certificat privind lipsa restantelor - 04.09.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 04.09.signed.pdf
ID: f108fcfb-5ed3-4a10-a015-14333e867d8e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:09
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
2
Denumirea participantului:
SRL Lapmol
Preţul ofertei:
57 906,30 MDL
Statut:
Anulat
Evaluarea documentelor
02.09.26 12:01
Motivul: Evaluarea documentelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
informatie generala (f 3.8).semnat.pdf
informatie generala (f 3.8).semnat.pdf
ID: 102c7ae1-3b04-4a32-aac0-d9bc947dcbfa
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
duae i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti,.semnat.pdf
duae i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti,.semnat.pdf
ID: 465d9843-1a98-4c91-990a-20423ea0b8b6
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
extras din registrul de stat.semnat.pdf
extras din registrul de stat.semnat.pdf
ID: 690e6a20-07cc-4e03-ae02-1b412ad7ae37
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
declaratii conformitate.semnat.pdf
declaratii conformitate.semnat.pdf
ID: 900e3b40-4231-47df-9482-20232c9bda3c
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
declaratii calificare -.semnat (1).pdf
declaratii calificare -.semnat (1).pdf
ID: ff0aaba2-63dd-421b-8518-cedd028fdb58
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
4.2_specificatii de pret_anexa 23 i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti.semnat.pdf
4.2_specificatii de pret_anexa 23 i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti.semnat.pdf
ID: a11e3462-54be-43fd-a366-54119c07e225
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
2.09.26 12:01
4.1_specificatia tehnica anexa 22 i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti.semnat.pdf
4.1_specificatia tehnica anexa 22 i.p.gimnaziul mihai eminescu din or.ghindesti.semnat.pdf
ID: b2d1fe64-ec23-4092-af57-d5a704c1d496
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 13:12
Data deschiderii:
2.09.26 12:01
3
Denumirea participantului:
SA Fabrica de unt din Floresti
Preţul ofertei:
86 256,30 MDL
Statut:
Anulat
Evaluarea documentelor
02.09.26 12:02
Motivul: Evaluarea documentelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
18.declaratii conformitate 2026-2028.signed.pdf
18.declaratii conformitate 2026-2028.signed.pdf
ID: 02137f43-0373-4259-84b6-d954dd95ed5a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
13.certificat de instruire igienica.signed.pdf
13.certificat de instruire igienica.signed.pdf
ID: 0cd8ed43-ecb7-46d3-bf58-123fa8f2b6ad
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
14.certificat medical.signed.pdf
14.certificat medical.signed.pdf
ID: 203af2d2-05a2-40eb-8c87-1f78d38b3b42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
21.declarație acționari.signed.pdf
21.declarație acționari.signed.pdf
ID: 2597ec31-2bb5-4abb-b15a-2fd64f4678b9
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
32.certificat de calitate (v).signed.pdf
32.certificat de calitate (v).signed.pdf
ID: 2b4bb0df-2825-46ad-a71c-a3f7afc461ce
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
19.declaratia financiara 2025.signed.pdf
19.declaratia financiara 2025.signed.pdf
ID: 3a0bca64-0270-49a6-8040-47c40e2b0589
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
33.raport de încercări.signed.pdf
33.raport de încercări.signed.pdf
ID: 3d456502-014d-424d-99b8-859e7f33070d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
41.procura curca ala.signed.pdf
41.procura curca ala.signed.pdf
ID: 3f791a73-b647-4dd0-9d33-29dbaa89e813
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
01.anexa nr.22 specificații tehnice.signed.pdf
01.anexa nr.22 specificații tehnice.signed.pdf
ID: 5bed8e65-ec1d-4b89-8ae2-4cadd4a14af7
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
12.autorizații transport 2026-2029.signed.pdf
12.autorizații transport 2026-2029.signed.pdf
ID: 5d5ad1b3-4b20-43bd-ad4b-35f59d6ace41
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
11.autorizații 2026.signed.pdf
11.autorizații 2026.signed.pdf
ID: 8042262f-d6d5-4077-8886-98d2ce1b4026
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
15.extras 13.03.26.signed.pdf
15.extras 13.03.26.signed.pdf
ID: 9c3c089d-cf34-4950-8550-ee14bce720eb
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
31.certificat de calitate (f).signed.pdf
31.certificat de calitate (f).signed.pdf
ID: b00c8f99-98a0-47a6-ba7b-bd0bd6b8a3bc
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
17.certificat privind lipsa restantelor 18.08.26-02.09.26.signed.pdf
17.certificat privind lipsa restantelor 18.08.26-02.09.26.signed.pdf
ID: b0d3c962-ced4-4732-a5a2-7d4fc487d8f1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
1.09.26 15:51
02.anexa nr.23 specificații de preț.signed.pdf
02.anexa nr.23 specificații de preț.signed.pdf
ID: f4af7e01-184c-4c53-a2a3-f408c428dfdd
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 14:27
Data deschiderii:
2.09.26 12:02
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK