1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 11:04
până la 21.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 21.08.2026 10:00
până la 02.09.2026 10:00
3
Licitaţie
03.09.2026 15:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 467 500 MDL
Perioada clarificărilor: 11 aug 2026, 11:04 - 21 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 21 aug 2026, 10:00 - 2 sept 2026, 10:00
Începutul licitației: 3 sept 2026, 15:18

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Specificații tehnice:
- pentru sursa propusă la lotul „Echipamente de alimentare de rezervă UPS industrial”;
- specificații tehnice minim echivalente cu modelul 9PXEBM72RT1U-L;
- tensiune de ieșire: 72VDC;
- porturi de comunicare: RS 232 pentru conectare cu blocul principal al UPS-ului;
- dimensiuni: minim 1U (19”);
- în set cu cabluri pentru interconectare cu blocul principal;
- tip acumulatori: LithiumIronPhosphate (LFP) cu BMS integrat;
termen de garanție: cel puțin 24 luni.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Dorina Șova
Telefonul de contact
022409775
Datele achizitiei
Data publicării
6 aug 2026, 15:03
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 11:04
Valoarea estimată (fără TVA)
467 500 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
4 675 MDL
Achizitii.md ID
21664090
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Durata contractului
4 sept 2026 11:02 - 31 dec 2026 11:02
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Extinsii Battery pack UPS industrial CPV: 31100000-7 - Motoare, generatoare şi transformatoare electrice
Cantitatea: 11.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentația standart.pdf documentația standart.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04
duae.docx
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04
anunt de participare.docx
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04
doc-standart.docx
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04
duae.pdf duae.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:04

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

BTS PRO

Preţul ofertei: 476 553 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări