Achiziţie publică
21663994
Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET): livrarea, instalarea, punerea în funcțiune
1
Perioada de actualizare
de la 06.08.2026 13:08
până la 18.08.2026 09:00
până la 18.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 09:00
până la 03.09.2026 10:00
până la 03.09.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
373 000 MDL
Perioada clarificărilor:
6 aug 2026, 13:08 - 18 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 9:00 - 3 sept 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET): livrarea, instalarea, punerea în funcțiune conform caietului de sarcini
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3011, MOLDOVA, Soroca, s.Bădiceni, Bădiceni
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
6 aug 2026, 13:02
Data ultimilor modificări
6 aug 2026, 13:16
Valoarea estimată (fără TVA)
373 000 MDL
Achizitii.md ID
21663994
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3011, MOLDOVA, Soroca, s.Bădiceni, Bădiceni
Durata contractului
14 sept 2026 13:06 - 31 dec 2026 13:06
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET): livrarea, instalarea, punerea în funcțiune
CPV: 42914000-6 - Echipamente de reciclare
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (2) (1).docx
Documentele la ofertă
model de formulare
6.08.26 13:08
caiet de sarcini_presă hidraulică final.docx
Documentele la ofertă
specificatia tehnica
6.08.26 13:08
anunt de participare_presă hidaulică_final final.signed.pdf
anunt de participare_presă hidaulică_final final.signed.pdf
tenderNotice
invitație
6.08.26 13:08
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
EXIMOTOR SA
Preţul ofertei:
150 000 MDL
Statut:
Anulat
Oferta este anormal de scăzută
04.09.26 11:13
Motivul: Oferta este anormal de scăzută
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
03.09.2026 oferta eximotor sa - primaria badiceni - press.semnat.pdf
03.09.2026 oferta eximotor sa - primaria badiceni - press.semnat.pdf
ID: 6bf1fd07-a8ac-4bed-8d7b-e3edb0640f95
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
27.08.26 11:43
Data deschiderii:
4.09.26 11:13
2
Denumirea participantului:
TORECO SRL
Preţul ofertei:
175 000 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
hsm_vpress_825_plus.signed.pdf
hsm_vpress_825_plus.signed.pdf
ID: 16494aef-ba4e-4878-b66e-5b3e4233d581
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
raport financiar 2025. toreco.signed.pdf
raport financiar 2025. toreco.signed.pdf
ID: 41a19be0-27bc-4c15-87f0-205fbcf1ae88
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
scrisoare de garantie bancara_ld2623600797.signed.pdf
scrisoare de garantie bancara_ld2623600797.signed.pdf
ID: 4cc6b00a-93e4-4960-98dd-f50d494db525
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
certificat privind lipsa restantelor - 1129835 (2).signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1129835 (2).signed.pdf
ID: 524afdf4-1594-4df5-a4cc-bb5df529c21d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
valabilitate ofertei.signed.pdf
valabilitate ofertei.signed.pdf
ID: 5b2468b3-c968-4e42-8b5a-9ee4149bf981
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
angajament de integritate_final.signed.pdf
angajament de integritate_final.signed.pdf
ID: 5ba4ef6b-c374-4c85-ad82-f70675531868
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
certif de conformitate.signed.pdf
certif de conformitate.signed.pdf
ID: 61d98941-6f14-4ed7-89c3-5fc5c5a3b446
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
hudic-com s.r.l. 26.02.2026.signed.pdf
hudic-com s.r.l. 26.02.2026.signed.pdf
ID: 62eca67c-14e0-4d27-a6f7-ea8009050046
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
specificatii tenice.signed.pdf
specificatii tenice.signed.pdf
ID: 8a46341a-bd4a-4700-a86b-4f8224beb988
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
primaria comunei lozova.signed.pdf
primaria comunei lozova.signed.pdf
ID: c062005a-e5e2-4a17-8233-b496e024e3e6
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
certificat conturi bancare.signed.pdf
certificat conturi bancare.signed.pdf
ID: fa69425c-2c72-4220-a6c7-8315fc3c272b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
31.08.26 16:22
Data deschiderii:
4.09.26 10:15
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK