Achiziţie publică
21659918
Servicii de alimentare a elevilor din cadrul IP Gimnaziul Recea, raionul Strășeni, pentru perioada 01 septembrie 2026 - 31 decembrie 2026
1
Perioada de actualizare
de la 27.07.2026 11:27
până la 14.08.2026 11:00
până la 14.08.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 11:00
până la 17.08.2026 11:00
până la 17.08.2026 11:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
315 000 MDL
Perioada clarificărilor:
27 iul 2026, 11:27 - 14 aug 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 11:00 - 17 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de alimentare a elevilor din cadrul IP Gimnaziul Recea, raionul Strășeni, pentru perioada 01 septembrie 2026 - 31 decembrie 2026
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3727, MOLDOVA, Străşeni, s.Recea (r-l Străşeni), s.Recea
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
27 iul 2026, 11:15
Data ultimilor modificări
27 iul 2026, 11:27
Valoarea estimată (fără TVA)
315 000 MDL
Achizitii.md ID
21659918
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
3727, MOLDOVA, Străşeni, s.Recea (r-l Străşeni), s.Recea
Durata contractului
19 aug 2026 11:26 - 31 dec 2026 11:26
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de alimentare a elevilor din cadrul IP Gimnaziul Recea, raionul Strășeni, pentru perioada 01 septembrie 2026 - 31 decembrie 2026
CPV: 55500000-5 - Servicii de cantină şi servicii de catering
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Luna
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
00. anunț de participare 01.09.26-31.12.26.signed.pdf
00. anunț de participare 01.09.26-31.12.26.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
27.07.26 11:27
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
UAB HANDELSHUS
Preţul ofertei:
315 000 MDL
Statut:
Învingător
Cel mai bun preț
24.08.26 11:06
Motivul: Cel mai bun preț
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
9_meniu model cl.primare.signed.pdf
9_meniu model cl.primare.signed.pdf
ID: 03ccf5cd-fad7-4cfc-9458-f3fdb2b8601f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
4_extras rp uab handelshus.signed.pdf
4_extras rp uab handelshus.signed.pdf
ID: 3ab87fa6-722f-48c0-99f5-de612ec32681
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
3_specificatia de pret_anexa23.signed.pdf
3_specificatia de pret_anexa23.signed.pdf
ID: 5abad88c-b71a-4c32-af23-5aec85788dd6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
5_declaration-2025.signed.pdf
5_declaration-2025.signed.pdf
ID: 6055b5e2-0400-487d-a019-9f9ece9a2063
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
6_certificat cont bancar 2025 uab.signed.pdf
6_certificat cont bancar 2025 uab.signed.pdf
ID: 77a3bb50-b730-4de0-9677-84092bda81af
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
4_extras uab handelshus.signed.pdf
4_extras uab handelshus.signed.pdf
ID: 8c9c2b71-4dd0-47d7-8bda-193249a3a19b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
7_anexa 12_declaratie servicii similare (2).signed.pdf
7_anexa 12_declaratie servicii similare (2).signed.pdf
ID: 8d9ff691-4da9-4760-87db-a33f39de388f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
8_c479233-2025_57_authsanitaryveterinarytransport_certificate.signed.pdf
8_c479233-2025_57_authsanitaryveterinarytransport_certificate.signed.pdf
ID: 940f586f-c339-4e61-be07-af561a8b6ab0
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
2_specificatia tehnica_anexa22.signed.pdf
2_specificatia tehnica_anexa22.signed.pdf
ID: d2791c92-38bb-4fcb-a9bb-024a06c8ccfd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
1_duae_ro_handelshus (32).signed.pdf
1_duae_ro_handelshus (32).signed.pdf
ID: fa858165-a006-40b8-9a7a-bb3e832f41eb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 11:28
Data deschiderii:
17.08.26 11:00
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK