Achiziţie publică
21658441
Constructia obiectivului semaforic la intersectia str.Alexandru cel Bun-str.Liviu Rebreanu,or.Ialoveni.
1
Perioada de actualizare
de la 22.07.2026 16:48
până la 05.08.2026 15:52
până la 05.08.2026 15:52
2
Propunerea ofertelor
de la 05.08.2026 15:52
până la 14.08.2026 15:52
până la 14.08.2026 15:52
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
1 402 233,80 MDL
Perioada clarificărilor:
22 iul 2026, 16:48 - 5 aug 2026, 15:52
Perioada de depunere a ofertelor:
5 aug 2026, 15:52 - 14 aug 2026, 15:52
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Constructia obiectivului semaforic la intersectia str.Alexandru cel Bun-str.Liviu Rebreanu,or.Ialoveni.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
6801, MOLDOVA, Ialoveni, or.Ialoveni, str.Alexandru Cel Bun 45
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
22 iul 2026, 16:34
Data ultimilor modificări
3 aug 2026, 15:52
Valoarea estimată (fără TVA)
1 402 233,80 MDL
Achizitii.md ID
21658441
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
6801, MOLDOVA, Ialoveni, or.Ialoveni, str.Alexandru Cel Bun 45
Durata contractului
8 aug 2026 16:48 - 31 dec 2026 16:48
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Constructia obiectivului semaforic la intersectia str.Alexandru cel Bun-str.Liviu Rebreanu,or.Ialoveni.
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini liviu rebreanu- al cel bun construcție 2026.signed.pdf
caiet de sarcini liviu rebreanu- al cel bun construcție 2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
caiet de sarcini
22.07.26 16:48
anunt semaforizarea (ult ver) (5).signed.pdf
anunt semaforizarea (ult ver) (5).signed.pdf
tenderNotice
anunt de participare
22.07.26 16:48
ds documentația standard liviu rebreanu- al cel bun construcție 2026.docx
Documentele la ofertă
Documentatia standard
22.07.26 16:48
pe semaforizare rebreanu - alexandru cel bun.pdf
pe semaforizare rebreanu - alexandru cel bun.pdf
Documentele la ofertă
Proect de executie
27.07.26 16:31
schema intersecţie alexandru cel bun-1 (1).pdf
schema intersecţie alexandru cel bun-1 (1).pdf
Documentele la ofertă
schema
3.08.26 15:52
Documentele lotului
ds documentația standard liviu rebreanu- al cel bun construcție 2026.docx
documentatia standard
22.07.26 16:48
caiet de sarcini liviu rebreanu- al cel bun construcție 2026.signed.pdf
Caiet de sarcini
22.07.26 16:48
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
S.C."NetSistem" S.R.L.
Preţul ofertei:
1 260 169,38 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
anexa nr.7-cerere de participare.signed.pdf
anexa nr.7-cerere de participare.signed.pdf
ID: c7b06e67-92a0-41e5-9e6b-3268b2bf2da3
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
14.08.26 15:52
aviz poduri si drumuri.signed.signed.pdf
aviz poduri si drumuri.signed.signed.pdf
ID: 001d4b60-d3f2-48d0-b689-d0454ee2f756
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
scris.recomand primaria balti.signed.pdf
scris.recomand primaria balti.signed.pdf
ID: 00d4d43e-0e7e-4cc2-861b-64216a94de10
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat de inregistrare.signed.pdf
certificat de inregistrare.signed.pdf
ID: 014b579f-f3ce-4915-8327-cb81b7f9d47d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_iso_9001_2015_iqnet_2024_eng.signed.pdf
cross_iso_9001_2015_iqnet_2024_eng.signed.pdf
ID: 026eb8b0-abf9-4ea5-8146-bed39104fa64
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_rs4s type certificate_en.signed.pdf
cross_rs4s type certificate_en.signed.pdf
ID: 18abf35a-bfd9-405b-afa5-bf0e928f11b5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
scis.recom.dgmu semafoare.signed.pdf
scis.recom.dgmu semafoare.signed.pdf
ID: 18f66c89-34b1-4110-a081-050c3814148a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
garantie pu oferta primaria ialoveni.signed.pdf
garantie pu oferta primaria ialoveni.signed.pdf
ID: 1c13a590-d960-4a09-9edc-ac8782ff8be7
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
declarație întreținerea obiect.semaforice.signed.pdf
declarație întreținerea obiect.semaforice.signed.pdf
ID: 254a10b8-893d-4ba6-abc8-866c3497e5cf
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
2020-05-28 certyf.230v.signed.pdf
2020-05-28 certyf.230v.signed.pdf
ID: 2b4dbfc7-628d-48ab-b27d-57daca8c1b8a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
duae -ialoveni semafor al.cel bun-rebreanu.2026.signed.pdf
duae -ialoveni semafor al.cel bun-rebreanu.2026.signed.pdf
ID: 2c13e44b-75c9-4ac7-8ab7-f2f0fc9ed41c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
scris.recomand. primăria fălești.signed.pdf
scris.recomand. primăria fălești.signed.pdf
ID: 2cc5155e-723f-4b0d-9d40-2c284971cb12
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
perioada de garantie 5 ani.signed.pdf
perioada de garantie 5 ani.signed.pdf
ID: 2dff84ad-a7a7-4f76-8644-3da8906dbff4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
dgtpcc contr.nr.58-22 din 17.05.22 dgtp ff pv.signed.pdf
dgtpcc contr.nr.58-22 din 17.05.22 dgtp ff pv.signed.pdf
ID: 3280ef1c-311b-4f79-bccb-eb34737c3a40
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
recipisa 2025 netsistem.signed.pdf
recipisa 2025 netsistem.signed.pdf
ID: 34dc991c-6578-48a6-9591-e89eeff78997
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
constr.ob.sem.ialov.licit.al.cel bun-l.rebr f.3,5,7 nr.2.signed.pdf
constr.ob.sem.ialov.licit.al.cel bun-l.rebr f.3,5,7 nr.2.signed.pdf
ID: 3829b9ee-da14-42c9-a8aa-6d83f4d67008
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.12-exper.similara - semafoare.signed.pdf
anexa nr.12-exper.similara - semafoare.signed.pdf
ID: 3cbb8e34-1163-4bbd-b531-b3e20d765c8c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cifra medie de afaceri 2023-2025.signed.pdf
cifra medie de afaceri 2023-2025.signed.pdf
ID: 3f7dac1d-dd16-49c0-bc5f-dfc89719f4f9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.15- declaratie personal.signed.pdf
anexa nr.15- declaratie personal.signed.pdf
ID: 473824b1-afe6-45f7-8ce9-9fe5523cc68c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
asd c-t 10.01-05.159 din 05.06.2023 + ff + pv.signed.pdf
asd c-t 10.01-05.159 din 05.06.2023 + ff + pv.signed.pdf
ID: 497b8c8e-70a6-4ebc-b7e1-bb732e054f27
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
asd contr. nr.06-14 203 от 29.06.2022 ff pv.signed.pdf
asd contr. nr.06-14 203 от 29.06.2022 ff pv.signed.pdf
ID: 4cf409d6-00de-4e77-bb3c-526b030958a8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
drumuri ialoveni-deservire 2024_2025_2026 (1).signed.pdf
drumuri ialoveni-deservire 2024_2025_2026 (1).signed.pdf
ID: 50406e5c-b99f-4f2c-9331-2023ca32cdfd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
deținere punct dispecerat.signed.pdf
deținere punct dispecerat.signed.pdf
ID: 59e92ff2-3812-4530-9b87-c19e7baff23e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_14001_2015_cqs_2024_eng.signed.pdf
cross_14001_2015_cqs_2024_eng.signed.pdf
ID: 5b5f2ad0-df3b-463d-b65b-95ea493d962d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.14 declaratie privind utilaj.signed.pdf
anexa nr.14 declaratie privind utilaj.signed.pdf
ID: 5e51c3b4-e86a-47d3-90b2-3bf7f670ab1e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificate cross zlin.signed.pdf
certificate cross zlin.signed.pdf
ID: 6550f7ca-f275-4920-b0bd-0fcd6f9edbe3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
aviz in constr.1689-26 13.03.2026.signed.pdf
aviz in constr.1689-26 13.03.2026.signed.pdf
ID: 7106a9c6-cb3b-4196-a802-c29e8ff83747
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
drumuri criuleni-deservire 2024_2025_2026.signed.pdf
drumuri criuleni-deservire 2024_2025_2026.signed.pdf
ID: 74f0dcf8-e094-4520-ab1d-c74fea64447b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
scris.recomand. primăria fălești.pdf
scris.recomand. primăria fălești.pdf
ID: 765b7dc3-32d8-4b75-adea-40d38fb0fe7c
Documente de calificare
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
dgmu contr.nr.62-24 din 01.07.2024 ff+pv.signed.signed.pdf
dgmu contr.nr.62-24 din 01.07.2024 ff+pv.signed.signed.pdf
ID: 80a66fb4-6efa-4f92-b5c5-70f59f7bf28e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
drumuri orhei-deservire.signed.pdf
drumuri orhei-deservire.signed.pdf
ID: 84a070ec-3607-488a-be96-cef1fd7468f8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_con_rs4_rs4s_0524_eng.signed.pdf
cross_con_rs4_rs4s_0524_eng.signed.pdf
ID: 84ad4aac-f442-4f16-b547-35aaba235888
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat sanat si securit netsistem 45001.signed.pdf
certificat sanat si securit netsistem 45001.signed.pdf
ID: 93a6f4f9-be92-46c5-a1ec-8b10bca54ec5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_iso_27001_2013_eng.signed.pdf
cross_iso_27001_2013_eng.signed.pdf
ID: 94c3ddaf-c8cd-4fe3-86ff-fa0cecdbae51
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
contract nr. 152 din 15.07.2025 netsistem (semafor).signed.signed.signed.signed.signed.pdf
contract nr. 152 din 15.07.2025 netsistem (semafor).signed.signed.signed.signed.signed.pdf
ID: 9722f674-2aa4-4e59-8033-8c8e9d6def38
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
oferta financiara prim.ialov.nr.2.signed.pdf
oferta financiara prim.ialov.nr.2.signed.pdf
ID: 998b0842-752d-4ac9-b929-445120285477
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat 002 netsystem_50001.signed.pdf
certificat 002 netsystem_50001.signed.pdf
ID: 9a56e412-e60c-4b3a-af7e-bd7b7b50d892
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
ff+ proces verbal primaria falesti din 26.05.25.signed.pdf
ff+ proces verbal primaria falesti din 26.05.25.signed.pdf
ID: 9b4c7ea4-e017-4836-a1f4-61f76e6a697b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
diriginte șantier melnic vladislav.signed.pdf
diriginte șantier melnic vladislav.signed.pdf
ID: a4ca9cfc-fdcf-4415-85bf-9c04935e812a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.10-grafic executare lucrari.signed.pdf
anexa nr.10-grafic executare lucrari.signed.pdf
ID: ae00653f-2c76-44f6-9028-21c518f90f6f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
dgmu contr.nr.106-24 din 05.11.2024 ff+pv.signed.pdf
dgmu contr.nr.106-24 din 05.11.2024 ff+pv.signed.pdf
ID: ae264405-dec6-41ff-a418-ea65c7ddc066
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:12
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
extras registrul de stat nr. 169333 din 25.02.2025.signed.pdf
extras registrul de stat nr. 169333 din 25.02.2025.signed.pdf
ID: b3a0f1ee-a7bb-476e-8baa-303fe5c9ab88
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_iso_9001_2015_cqs_2024_eng.signed.pdf
cross_iso_9001_2015_cqs_2024_eng.signed.pdf
ID: b4a3c1a2-d538-4d33-a33a-75139d6abb3c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.17-infor.asocierea.signed.pdf
anexa nr.17-infor.asocierea.signed.pdf
ID: c24f17cd-bce8-47ad-bfc6-0dd369485629
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.13-2025 - total volume.signed.pdf
anexa nr.13-2025 - total volume.signed.pdf
ID: c7555049-c11d-49b5-835d-7f47b0fd6adb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
deklaracja wartości użytkowych en 230 v ts.signed.pdf
deklaracja wartości użytkowych en 230 v ts.signed.pdf
ID: ca108a34-9851-495a-89b4-e7abae5875b3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.16-subcontractanti.signed.pdf
anexa nr.16-subcontractanti.signed.pdf
ID: cda6bf85-4cf6-41fb-9425-10bd3fbebf77
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
anexa nr.8-declaratia valabil.ofertei.signed.pdf
anexa nr.8-declaratia valabil.ofertei.signed.pdf
ID: d860c298-0323-4e67-878d-f6f6a2c5474a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
cross_iso_14001_2015_iqnet_2024_eng.signed.pdf
cross_iso_14001_2015_iqnet_2024_eng.signed.pdf
ID: daa6ea36-c817-4255-b6d9-9d8cf31f9cf6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat bani lichizi 13.08.2026.signed.pdf
certificat bani lichizi 13.08.2026.signed.pdf
ID: dc096c0c-2a08-4a5c-bee8-a1036c07aa1d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat privind lipsa restantelor 05.08.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor 05.08.signed.pdf
ID: edc357d7-da6e-4998-80cb-3d4dfbfb009b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Documente de calificare
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
certificat 273 e_netsistem 14001.signed.pdf
certificat 273 e_netsistem 14001.signed.pdf
ID: fbaf1571-2db1-4505-86fa-0abf00eaf826
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
c-t nr.62 primaria falesti din 26.05.25.signed.pdf
c-t nr.62 primaria falesti din 26.05.25.signed.pdf
ID: fbd7eb0c-b470-48a1-bd3a-0f1d3b46eb12
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
doc declaration of conformity push button.signed.pdf
doc declaration of conformity push button.signed.pdf
ID: fdfe8e56-3ea2-42d9-b05c-dac4ef3c7a30
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
recomandare ssab 2020-1.signed.pdf
recomandare ssab 2020-1.signed.pdf
ID: ff74f913-8650-41d0-84e4-b949be092b23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 13:11
Data deschiderii:
19.08.26 16:15
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK