1
Perioada de actualizare
de la 20.07.2026 17:25
până la 03.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 03.08.2026 09:00
până la 19.08.2026 15:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 1 300 000 MDL
Perioada clarificărilor: 20 iul 2026, 17:25 - 3 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor: 3 aug 2026, 9:00 - 19 aug 2026, 15:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Lucrări de reparație a OMF Voroteț
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3501, MOLDOVA, Orhei, mun.Orhei, str. Vasile Lupu, 127, or. Orhei
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cernalevschi Rodica
Telefonul de contact
023524967
Datele achizitiei
Data publicării
20 iul 2026, 17:10
Data ultimilor modificări
20 iul 2026, 17:25
Valoarea estimată (fără TVA)
1 300 000 MDL
Achizitii.md ID
21657235
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3501, MOLDOVA, Orhei, mun.Orhei, str. Vasile Lupu, 127, or. Orhei
Durata contractului
21 aug 2026 17:24 - 30 dec 2026 17:24
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
45400000-1 CPV: 45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
doc standard lucrari.docx
Documentele la ofertă
-
20.07.26 17:25
duae_ro_.docx
Documentele la ofertă
-
20.07.26 17:25
caiet de sarcini.docx
Documentele la ofertă
-
20.07.26 17:25
anunt de participare.docx
Documentele la ofertă
-
20.07.26 17:25

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

VELEMAX ENGINEERING

Preţul ofertei: 987 795,15 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

SLAV CONSTRUCT

Preţul ofertei: 1 014 875,12 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

SRL,,Certicus"

Preţul ofertei: 1 037 585,84 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
4
Denumirea participantului:

Luminat Select

Preţul ofertei: 1 048 930,42 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
5
Denumirea participantului:

WORK-CONSTRUCT

Preţul ofertei: 1 102 120,96 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
6
Denumirea participantului:

PRO-KASS-INV

Preţul ofertei: 1 107 346,63 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
7
Denumirea participantului:

Constatforj SRL

Preţul ofertei: 1 129 511,74 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări