Achiziţie publică
21656712
Servicii de proiectare „Construcția Complex sportiv multifuncțional”, în programul „Școală model” (Liceul Republican cu Profil Sportiv)
1
Perioada de actualizare
de la 20.07.2026 09:17
până la 31.07.2026 10:00
până la 31.07.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 31.07.2026 10:00
până la 25.08.2026 10:00
până la 25.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
5 000 000 MDL
Perioada clarificărilor:
20 iul 2026, 9:17 - 31 iul 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
31 iul 2026, 10:00 - 25 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de proiectare „Construcția Complex sportiv multifuncțional”, în programul „Școală model” (Liceul Republican cu Profil Sportiv)
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
20 iul 2026, 9:01
Data ultimilor modificări
21 iul 2026, 8:11
Valoarea estimată (fără TVA)
5 000 000 MDL
Achizitii.md ID
21656712
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Durata contractului
27 aug 2026 09:17 - 30 dec 2027 09:17
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt participare lt sportiv.30.06.2026.semnat.pdf
anunt participare lt sportiv.30.06.2026.semnat.pdf
tenderNotice
-
20.07.26 09:17
participation notice_sports lyceum.eng.pdf
participation notice_sports lyceum.eng.pdf
tenderNotice
-versiunea engleză
20.07.26 09:17
caiet de sarcini_lt sportiv.20.07.2026.pdf
caiet de sarcini_lt sportiv.20.07.2026.pdf
Specificaţie tehnică
-
20.07.26 09:17
ridicarea topografica_marcat.pdf
ridicarea topografica_marcat.pdf
Documentele la ofertă
-poziția propusă pentru viitorul complex
21.07.26 08:11
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
IGC-Construct
Preţul ofertei:
4 850 000 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
22_anexa_nr_13_lista_serviciilor_lot_3.signed.pdf
22_anexa_nr_13_lista_serviciilor_lot_3.signed.pdf
ID: 091fcbd5-bbb2-450a-ac1b-b4665079be57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
10_ certificat de inregistrare igc-construct.pdf
10_ certificat de inregistrare igc-construct.pdf
ID: 24345364-c61e-4e0f-a047-9de48ce21a16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
04_anexa_nr_1_propunerea_financiara_liceul_sportiv.signed.signed.pdf
04_anexa_nr_1_propunerea_financiara_liceul_sportiv.signed.signed.pdf
ID: 2b58ff4a-b699-4271-b64d-faa0996e862c
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
11_bim_extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
11_bim_extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
ID: 34b27555-c8e9-4306-8c46-2ebcd2676d88
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
21_situatii financiare 2025 bim tech solution srl.pdf
21_situatii financiare 2025 bim tech solution srl.pdf
ID: 354749f7-1cac-442d-b4dd-f4f6da021e1b
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
31_anexa_12_penitenciar_chisinau_igc.signed.pdf
31_anexa_12_penitenciar_chisinau_igc.signed.pdf
ID: 3870ac4b-2cc4-4c7a-9a75-984c961eeb7a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
05_propunere_tehnica_nota_conceptuala_liceul_sportiv.signed.pdf
05_propunere_tehnica_nota_conceptuala_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: 481f500b-446d-4d26-b1b4-b6414017aaf9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
19_situatii financiare 2023 bim tech solution srl.pdf
19_situatii financiare 2023 bim tech solution srl.pdf
ID: 48ab4e97-ef8e-4132-adc8-473c17c44e0b
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
13_bim_certificatele_iso 9001_ 14001_45001_ 2026 pdf.pdf
13_bim_certificatele_iso 9001_ 14001_45001_ 2026 pdf.pdf
ID: 4dd31c45-9d30-4204-8822-48a3bbb78f90
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
03_anexa_nr_2_declaratia_de_integritate_liceul_sportiv.signed.pdf
03_anexa_nr_2_declaratia_de_integritate_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: 5b849984-e28b-4443-8b4b-33d42a2eb74a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
06_anexa_nr_11_grafic_executare_liceul_sportiv_pentru_semnare.semnat.pdf
06_anexa_nr_11_grafic_executare_liceul_sportiv_pentru_semnare.semnat.pdf
ID: 5c821f38-c1d8-42c0-8c92-d67a2a4e99b3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
18_certificate de atestare specialisti.semnat.pdf
18_certificate de atestare specialisti.semnat.pdf
ID: 5c8d5d5e-3590-4640-8b66-73f0c94b476e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
07_duae_bim-tech_solution_liceul_sportiv.signed.pdf
07_duae_bim-tech_solution_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: 5ecc7c78-5173-43ca-97e9-c2d5d0b2816e
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
32_anexa_12_centrul_inot_dinamo_bim-tech.signed.pdf
32_anexa_12_centrul_inot_dinamo_bim-tech.signed.pdf
ID: 64387810-a77e-4862-91b0-323ab8f1ea51
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
02_anexa_nr_8_declaratie_valabilitate_oferta_liceul_sportiv.signed.pdf
02_anexa_nr_8_declaratie_valabilitate_oferta_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: 6c16eb36-dac7-4cec-bf01-970ba4f1a5b5
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
33_project references bim_igc.semnat.pdf
33_project references bim_igc.semnat.pdf
ID: 73a954fa-d37d-46d8-989b-4fa1933e6bdf
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
22_situatii financiare igc 2023.pdf
22_situatii financiare igc 2023.pdf
ID: 753fa184-15da-4974-94e0-97afddb303dd
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
09_ decizia privind inregistrarea_ bim -tech.pdf
09_ decizia privind inregistrarea_ bim -tech.pdf
ID: 83b3c3ec-7679-4af8-ae15-5f68b2f21391
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
25_anexa_12_6_licee_bim-tech.signed.pdf
25_anexa_12_6_licee_bim-tech.signed.pdf
ID: 84497fd7-8b00-4854-a383-75f3ba901a0c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
27_anexa_12_lt_cahul_bim-tech.signed.pdf
27_anexa_12_lt_cahul_bim-tech.signed.pdf
ID: 902c50a3-78f6-41b5-a517-1e676b6d1fca
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
12_igc_extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
12_igc_extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
ID: 9486edca-29a7-4d63-ad57-a47c802bbe66
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
24_situatii financiare igc 2025.pdf
24_situatii financiare igc 2025.pdf
ID: 952bbad1-5a80-4c1c-ab5b-11235c10d6a6
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
20_situatiile financiare 2024 bim tech solution.pdf
20_situatiile financiare 2024 bim tech solution.pdf
ID: 9c538427-e55e-4c39-ab7c-ef3e33f0dac4
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
26_anexa_12_lt_hincesti_bim-tech.signed.pdf
26_anexa_12_lt_hincesti_bim-tech.signed.pdf
ID: 9ef81e49-4e50-4b97-8a71-bcded458c7f9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
23_situatii financiare igc 2024.pdf
23_situatii financiare igc 2024.pdf
ID: aa73c4d0-ef43-45b8-a3aa-9f1fc6ba8888
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
29_anexa_12_csp_soroca_orhei_hincesti_ungheni_igc.signed.pdf
29_anexa_12_csp_soroca_orhei_hincesti_ungheni_igc.signed.pdf
ID: b36e82f1-1ba4-437a-8681-3721c0d1749c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
16_anexa_nr_15_personal_liceul_sportiv.semnat.pdf
16_anexa_nr_15_personal_liceul_sportiv.semnat.pdf
ID: bd2e65ba-8fa7-4661-aa35-908dcc6a96a3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
30_anexa_12_ansp_csp_cahul_balti_chisinau_igc.signed.pdf
30_anexa_12_ansp_csp_cahul_balti_chisinau_igc.signed.pdf
ID: d6a0997d-898a-4be8-af4b-3d725a262009
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
01_anexa_nr_7_cerere_participare_liceul_sportiv.signed.pdf
01_anexa_nr_7_cerere_participare_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: e1fdb288-ba69-43af-99f3-7340d56eed3a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
28_anexa_12_spital_psihiatrie_bim-tech.signed.pdf
28_anexa_12_spital_psihiatrie_bim-tech.signed.pdf
ID: e2fe1964-5ba7-41fd-84b1-8e397066d073
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
14_igc_certificatele_iso 9001_ 14001_ 2025.pdf
14_igc_certificatele_iso 9001_ 14001_ 2025.pdf
ID: e4487124-cc0a-40af-ac7c-4a92a9b0cc0c
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
15_anexa_nr_14_declaratie_dotari_liceul_sportiv.signed.pdf
15_anexa_nr_14_declaratie_dotari_liceul_sportiv.signed.pdf
ID: e80ca769-d5e5-4543-a6fc-7368777872cd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
08_duae_igc- construct srl.signed.pdf
08_duae_igc- construct srl.signed.pdf
ID: eddf9dff-23f3-4927-9383-e76f39867cf8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 15:02
Data deschiderii:
25.08.26 10:00
Istoria licitației
Vezi licitația
Servicii de proiectare „Construcția Complex sportiv multifuncțional”, în programul „Școală model” (Liceul Republican cu Profil Sportiv)
Data:
20 iul 2026, 09:24
Subiectul întrebării:
Solicitare
Întrebare:
Anexati va rog ridicarea topografica si expertiza tehnica.
Răspuns (20 iul 2026, 09:55):
Datele privind ridicarea topografică existentă le-am anexat. Întrucît unrează a fi proiectată o construcție nouă nu este Raport de expertiză
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK