Achiziţie publică
21656230
Lot 1: Grinzi din beton armat
1
Perioada de actualizare
de la 17.07.2026 13:42
până la 21.07.2026 10:00
până la 21.07.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 21.07.2026 10:00
până la 24.07.2026 17:00
până la 24.07.2026 17:00
3
Licitaţie
de la 27.07.2026 15:00
până la 27.07.2026 15:09
până la 27.07.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
226 500 MDL
Perioada clarificărilor:
17 iul 2026, 13:42 - 21 iul 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
21 iul 2026, 10:00 - 24 iul 2026, 17:00
Începutul licitației:
27 iul 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Conform caietului de sarcini
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. V. Alecsandri, 78
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
17 iul 2026, 13:37
Data ultimilor modificări
17 iul 2026, 13:42
Valoarea estimată (fără TVA)
226 500 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
2 265 MDL
Achizitii.md ID
21656230
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. V. Alecsandri, 78
Durata contractului
10 aug 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
Cantitatea: 17.0
Unități de măsură: Bucata
3)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
specificatia tehnica elementele prefabricate din ba 2026.pdf
specificatia tehnica elementele prefabricate din ba 2026.pdf
Specificaţie tehnică
-
17.07.26 13:42
anunț de participare_construcții din beton armat.signed.pdf
anunț de participare_construcții din beton armat.signed.pdf
tenderNotice
-
17.07.26 13:42
caiet de sarcini. construcții din beton armat v2 2026.pdf
caiet de sarcini. construcții din beton armat v2 2026.pdf
Specificaţie tehnică
-
17.07.26 13:42
cs grinzi din beton armat ap 6 ap 8 2026.pdf
cs grinzi din beton armat ap 6 ap 8 2026.pdf
Specificaţie tehnică
-
17.07.26 13:42
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Armo-Beton
Preţul ofertei:
230 450 MDL
Statut:
Anulat
Oferta nu corespunde documentației de atribuire
02.09.26 15:59
Motivul: Oferta nu corespunde documentației de atribuire
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
specif tehnica grinzi.signed.pdf
specif tehnica grinzi.signed.pdf
ID: 1b92188f-166f-4db4-91cd-8f50b2eb5e64
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:23
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
certificat de conformitate grinzi.signed.pdf
certificat de conformitate grinzi.signed.pdf
ID: 64a07bd9-a744-4fe3-ada6-d8b13fb22559
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (44).signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (44).signed.pdf
ID: 79e94565-9af6-4369-96be-7f1a5b497559
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
2. ft 8.1-02 grinzi de fundatie pentru stalpi.signed.pdf
2. ft 8.1-02 grinzi de fundatie pentru stalpi.signed.pdf
ID: 98ec9586-4559-438c-90c9-af5ec3ef6f7f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
declaratia anexa 3.signed.pdf
declaratia anexa 3.signed.pdf
ID: cb670d0a-638d-4a24-9be3-8fa1af0d1f6c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
info ofertant anexa 2.signed.pdf
info ofertant anexa 2.signed.pdf
ID: f928238d-1934-40fb-82da-684a3cc3a61e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
22.07.26 12:17
Data deschiderii:
28.07.26 10:54
2
Denumirea participantului:
TINCOMERT INVEST
Preţul ofertei:
287 800 MDL
Statut:
Anulat
Oferta nu corespunde documentației de atribuire
04.09.26 13:37
Motivul: Oferta nu corespunde documentației de atribuire
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2. extras invest 2026.signed.pdf
2. extras invest 2026.signed.pdf
ID: abd9792f-3eee-4a87-a888-c136307d2933
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 12:05
Data deschiderii:
2.09.26 15:59
1. oferta anexele 1-4.signed.pdf
1. oferta anexele 1-4.signed.pdf
ID: e65346ca-5709-4b78-abc3-5d26680830c8
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 12:05
Data deschiderii:
2.09.26 15:59
6. declaratia experienta producatorului.signed.pdf
6. declaratia experienta producatorului.signed.pdf
ID: facf28df-15f6-4dfd-8b05-72f4ea8253e7
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 12:05
Data deschiderii:
2.09.26 15:59
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK