1
Perioada de actualizare
de la 29.06.2026 15:05
până la 05.08.2026 18:40
2
Propunerea ofertelor
de la 05.08.2026 18:40
până la 17.08.2026 11:40
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 27 500 000 MDL
Perioada clarificărilor: 29 iun 2026, 15:05 - 5 aug 2026, 18:40
Perioada de depunere a ofertelor: 5 aug 2026, 18:40 - 17 aug 2026, 11:40
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Lot 1
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2033, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Piata Marii Adunari Nationale nr.1
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Potrîmba Petru
Telefonul de contact
+37322828162
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
3 aug 2026, 18:37
Valoarea estimată (fără TVA)
27 500 000 MDL
Achizitii.md ID
21640899
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2033, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, PMAN 1
Durata contractului
23 aug 2026 03:00 - 23 nov 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Soluție de stocare a datelor de tip enterprise CPV: 48820000-2 - Servere
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.semnat
Documentele la ofertă
Documentatia standard
29.06.26 15:05
duae_ro.semnat
Documentele la ofertă
DUAE
29.06.26 15:05
CS_Storage_Enterprise_STISC.semnat
Documentele la ofertă
Caiet de sarcini
29.06.26 15:05
Tabela_de_conformitate
Documentele la ofertă
Tabela de conformitate
29.06.26 15:05
Tabela_de_conformitate2.semnat
Documentele la ofertă
Tabela de conformitate2
29.06.26 15:05
Anunt de participare.semnat
Documentele la ofertă
Anunt de participare
29.06.26 15:05
Anexa 23 Specificatii de Pret.semnat
Documentele la ofertă
Specificatii de pret
29.06.26 15:05
Tabela_de_conformitate1.semnat
Documentele la ofertă
Tabela de conformitate1
29.06.26 15:05
Anexa 22 Specificatii tehnice.semnat
Specificaţie tehnică
Specificatii tehnice
29.06.26 15:05
(MODIFICAT) Caiet de sarcini storage
Documentele la ofertă
Caiet de sarcini
3.08.26 18:37

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

Fors-Computer

Preţul ofertei: 24 999 000 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

BTS PRO

Preţul ofertei: 31 625 000 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări