Selectaţi tipul procedurii
Statut
Anulat
Valoarea estimată fără TVA
480 487 MDL
Perioada clarificărilor:
4 iun 2026, 11:58 - 15 iun 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
15 iun 2026, 11:00 - 25 iun 2026, 11:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Echipament de comunicații electronice (echipament telefonic)
Informația despre anulare
Motivul anulării
1) În temeiul prevederilor art. 71 alin. (1) lit. d) liniuța a treia din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, se anulează procedura de atribuire a contractului pentru loturile nr. 1 și 3.
Argumentare: Au fost depuse numai oferte care nu au fost elaborate și prezentate în conformitate cu cerințele cuprinse în documentația de atribuire.
2) În temeiul prevederilor art. 71 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, se anulează procedura de atribuire a contractului pentru lotul nr. 2.
Argumentare: Nu a fost depusă nicio ofertă.
Argumentare: Au fost depuse numai oferte care nu au fost elaborate și prezentate în conformitate cu cerințele cuprinse în documentația de atribuire.
2) În temeiul prevederilor art. 71 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, se anulează procedura de atribuire a contractului pentru lotul nr. 2.
Argumentare: Nu a fost depusă nicio ofertă.
Data anulării
24 aug 2026, 13:09
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Natalia Postolachi
Telefonul de contact
022-50-4833
Datele achizitiei
Data publicării
4 iun 2026, 11:58
Data ultimilor modificări
24 aug 2026, 13:10
Achizitii.md ID
21628175
MTender ID
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lotul nr. 1 Sistem SIP DECT și terminale DECT (lot cu poziții)
Buget: 326825.0 MDL
Anulată
Lotul nr. 2 - Lotul nr. 2 Telefon cu CallerID
Buget: 53900.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK