Achiziţie publică
21622608
Cărbune Zona Sud
1
Perioada de actualizare
de la 22.05.2026 14:26
până la 11.06.2026 14:30
până la 11.06.2026 14:30
2
Propunerea ofertelor
de la 11.06.2026 14:30
până la 29.06.2026 14:30
până la 29.06.2026 14:30
3
Licitaţie
de la 30.06.2026 15:37
până la 30.06.2026 15:55
până la 30.06.2026 15:55
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
2 726 500 MDL
Perioada clarificărilor:
22 mai 2026, 14:26 - 11 iun 2026, 14:30
Perioada de depunere a ofertelor:
11 iun 2026, 14:30 - 29 iun 2026, 14:30
Începutul licitației:
30 iun 2026, 15:37
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
de marca antracit
13-25 mm sau echivalentul
Standarde de referință:
SM 259:2005
13-25 mm sau echivalentul
Standarde de referință:
SM 259:2005
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
21 mai 2026, 10:25
Data ultimilor modificări
22 mai 2026, 14:26
Valoarea estimată (fără TVA)
2 726 500 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
27 265 MDL
Achizitii.md ID
21622608
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Durata contractului
1 iul 2026 14:18 - 30 dec 2026 14:18
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 210.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
2)
Denumirea
Cantitatea: 180.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
3)
Denumirea
Cantitatea: 135.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
4)
Denumirea
Cantitatea: 140.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare carbune.pdf
anunt de participare carbune.pdf
Documentele la ofertă
-
22.05.26 14:26
documentatia standart carbune.pdf
documentatia standart carbune.pdf
Documentele la ofertă
-
22.05.26 14:26
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
TINCOMERT INVEST
Preţul ofertei:
2 542 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 11:50
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
decizie nr.2 de reevaluare - carbune din 10.08.2026.pdf
ID: 3087d4a5-41ba-439d-9521-227fe16c4d71
Reclamații și decizii
28.08.26 11:50
decizia gl din 23.07.26 - carbune de marca am (antracit 13-25 mm).pdf
ID: 73550f3b-a4d7-479c-8105-7f7149d3dd4b
Reclamații și decizii
28.08.26 11:50
decizia 003 din 21.08.26 - carbune.pdf
ID: 8250f214-c9ef-4dea-b624-f8e3d09e1a56
Reclamații și decizii
28.08.26 11:50
Documentele depuse cu oferta
1. cerere de participare - anexa nr. 7.signed.pdf
1. cerere de participare - anexa nr. 7.signed.pdf
ID: 3d40c59c-db09-4b85-9411-8482cd9db348
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:52
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
3. scrisoare de garantie bancara_ld2617700143.signed.pdf
3. scrisoare de garantie bancara_ld2617700143.signed.pdf
ID: 7d106cc9-69e7-465c-ab8f-6340c375df7c
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:52
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:52
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
2. declaratia privind valabilitatea ofertei - anexa nr. 8.signed.pdf
2. declaratia privind valabilitatea ofertei - anexa nr. 8.signed.pdf
ID: dea07112-ebad-46ca-bf67-d48cdfaca97e
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:52
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
4-5. anexa nr 22-23.signed.pdf
4-5. anexa nr 22-23.signed.pdf
ID: f92101c0-9819-42f1-a381-ac461b24ccbe
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:52
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
2
Denumirea participantului:
PoVladar
Preţul ofertei:
2 543 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 11:51
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
decizie nr.2 de reevaluare - carbune din 10.08.2026.pdf
ID: 31dfcbf4-cb1d-4eb1-9005-a4546a315a76
Reclamații și decizii
28.08.26 11:51
decizia gl din 23.07.26 - carbune de marca am (antracit 13-25 mm).pdf
ID: 6fcd4891-9b8f-4314-8ea1-22be06da6bf9
Reclamații și decizii
28.08.26 11:51
decizia 003 din 21.08.26 - carbune.pdf
ID: d5422c8b-5af2-476e-a5d8-8356b035da18
Reclamații și decizii
28.08.26 11:51
Documentele depuse cu oferta
declaratie privind valabilitatea ofertei_ anexa 8 (76).signed.pdf
declaratie privind valabilitatea ofertei_ anexa 8 (76).signed.pdf
ID: 01f6f06e-80b3-4a19-a78c-d5e69fb013dd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:03
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:06
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:05
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2025.signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2025.signed.pdf
ID: 523e9162-9100-4c19-9b94-61e78933cc92
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:06
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
cerere de participare_ anexa 7 (77).signed.pdf
cerere de participare_ anexa 7 (77).signed.pdf
ID: 52e53661-e412-4f33-90dc-7d8c724a6032
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:03
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
certificat de inregistrare.semnat (3).pdf
certificat de inregistrare.semnat (3).pdf
ID: 7249267b-02d7-434e-a410-098e85fa34d6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:06
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
declaratie pe proprie raspundere (3).signed.pdf
declaratie pe proprie raspundere (3).signed.pdf
ID: 94726267-8a05-4709-ac27-814709f1df39
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:07
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
certificat_raport_carbune am_2025.signed.pdf
certificat_raport_carbune am_2025.signed.pdf
ID: a78d39b9-f4a1-4f37-8c12-0cc9c47f96fe
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:07
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:06
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.06.26 14:05
Data deschiderii:
30.06.26 16:01
3
Denumirea participantului:
Lozmangal-Grup SRL
Preţul ofertei:
2 543 625 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 11:52
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
decizia 003 din 21.08.26 - carbune.pdf
ID: 1b00f98a-a3f8-4452-9ec5-6d418e46ce45
Reclamații și decizii
28.08.26 11:52
decizia gl din 23.07.26 - carbune de marca am (antracit 13-25 mm).pdf
ID: c83c7206-5def-432f-bf50-dd93b7b78e5b
Reclamații și decizii
28.08.26 11:52
decizie nr.2 de reevaluare - carbune din 10.08.2026.pdf
ID: deb4158d-cefb-46c5-b7c2-6a9097ceb011
Reclamații și decizii
28.08.26 11:52
Documentele depuse cu oferta
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:45
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:44
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:45
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
cont prcbmd.semnat.pdf minim.pdf2019.pdf
cont prcbmd.semnat.pdf minim.pdf2019.pdf
ID: 80fbd95a-a47c-463d-b38d-ee8d9075df22
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:50
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:45
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:43
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:44
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:44
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.06.26 15:45
Data deschiderii:
30.06.26 16:02
4
Denumirea participantului:
AUTO-INTERNATIONAL SRL
Preţul ofertei:
2 549 166,66 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 11:53
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
decizia 003 din 21.08.26 - carbune.pdf
ID: 4343a072-5399-447c-8b6b-8a7c54249f39
Reclamații și decizii
28.08.26 11:53
decizia gl din 23.07.26 - carbune de marca am (antracit 13-25 mm).pdf
ID: 7d95d6c8-fcb2-4816-b255-adccee553823
Reclamații și decizii
28.08.26 11:53
decizie nr.2 de reevaluare - carbune din 10.08.2026.pdf
ID: 861abe47-5d5b-4b43-8517-bf658591fd67
Reclamații și decizii
28.08.26 11:53
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 15:56
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 15:56
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 15:56
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 16:03
garantie bancara (3).signed.pdf
garantie bancara (3).signed.pdf
ID: 2cf7d5a9-8a47-40af-8d08-88cf9b6d3c48
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 16:03
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
29.06.26 11:02
Data deschiderii:
30.06.26 16:03
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK