Selectaţi tipul procedurii
1
Perioada de actualizare
de la
04.09.2026 11:50
până la 14.09.2026 10:00
până la 14.09.2026 10:00
au rămas 9 zile
2
Propunerea ofertelor
de la
14.09.2026 10:00
până la 04.10.2026 10:00
până la 04.10.2026 10:00
3
Licitaţie
05.10.2026 15:00
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA
1 870 560 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 11:50 - 14 sept 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 sept 2026, 10:00 - 4 oct 2026, 10:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Perioada de actualizare
Oracle Suport
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. A.Puskin 47
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 11:50
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 14:52
Achizitii.md ID
21617813
MTender ID
CPV
48500000-3 - Pachete software de comunicaţii şi multimedia
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
4.09.26 11:50
anunț de participare.semnat.pdf
anunț de participare.semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
4.09.26 11:50
Data:
4 sept 2026, 14:52
Subiectul întrebării:
Clarificări
Întrebare:
Pentru a asigura calculul corect al licențierii conform politicilor producătorului (Oracle Processor Core Factor Table) și a garanta validitatea ofertei, vă rugăm să ne clarificați următoarele detalii tehnice:
1. Care este modelul exact și complet al procesorului (CPU) și numărul total de nuclee fizice (cores) de pe infrastructura pe care vor fi utilizate cele 8 licențe solicitate?
2. Baza de date va rula direct pe hardware (bare metal) sau într-un mediu virtualizat? (În cazul virtualizării, vă rugăm să specificați platforma utilizată).
3. Având în vedere formularea din Caietul de Sarcini pentru poziția 'Licență Oracle Database Enterprise Edition (8 procesoare; 1 an), inclusiv reînnoirea și mentenanța licenței', vă rugăm să clarificați structura exactă a cantității solicitate. Mai exact, din totalul de 8 bucăți, câte reprezintă achiziția de licențe NOI (License + Software Update & Support) și câte reprezintă strict REÎNNOIREA suportului tehnic pentru licențele deja deținute de Autoritatea Contractantă?
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK