+373 22 003 999

Vă rugăm să ne adresați întrebările dvs. la adresa de e-mail info@achizitii.md sau în chat.

1
Perioada de actualizare
de la 11.10.2021 15:35
până la 21.10.2021 16:50
2
Propunerea ofertelor
de la 21.10.2021 16:50
până la 27.10.2021 16:50
3
Licitaţie

4
Evaluare

5
Contract

Statut Evaluare
Valoarea estimată fără TVA 788 400 MDL
Perioada clarificărilor: 11 oct 2021, 15:35 - 21 oct 2021, 16:50
Perioada de depunere a ofertelor: 21 oct 2021, 16:50 - 27 oct 2021, 16:50

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Echipament de telecomunicaţii (Switch-uri) - procedură repetată
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Livia S
Telefonul de contact
+37322820954
Fax
+37322820954
Datele achizitiei
Data publicării
11 oct 2021, 15:17
Data ultimilor modificări
19 oct 2021, 16:50
Achizitii.md ID
21045047
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Documentele procedurii de achiziție
Anuntul de participare
Documentele la ofertă
Anunțul de participare
11.10.21 15:35
Documentatia standard
Documentele la ofertă
Documentația standard
11.10.21 15:35
Declaratia
Documentele la ofertă
Declaratia privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi
11.10.21 15:35
DUAE
Criterii de eligibilitate
DUAE
11.10.21 15:35
Documentatia standard modificata
Documentele la ofertă
Documentația standard modificată
19.10.21 16:50
Anunt de participare modificat
Documentele la ofertă
Anunțul de participate modificat
19.10.21 16:50
Data:
15 oct 2021, 08:28
Subiectul întrebării:
Clarificare
Întrebare:
- Pentru modulele optice mentionate , trebuie ca acestea sa aiba si funcția DOM de monitorizare a parametrilor optici ?
Răspuns (19 oct 2021, 16:54):
Modulele menționate trebuie să includă funcționalități de tip DDM. Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată.
Data:
15 oct 2021, 08:29
Subiectul întrebării:
Clarificare
Întrebare:
Switch-urile Cisco trebuie sa aiba by default si Cisco DNA licensing sau nu este necesar ?
Răspuns (19 oct 2021, 16:57):
Cerințele funcționale sunt minime și obligatorii, nu fac referință la careva produs sau vendor. Oferta urmează să includă toate licențele necesare pentru acoperirea cerințelor funcționale.
Data:
15 oct 2021, 08:45
Subiectul întrebării:
Clarificare
Întrebare:
- In caietul de sarcini se solicita la punctul B1.08. QSFP+, 40Gbps, 300m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco) - 12bucati / am verificat si nu exista acest tip de modul. Sunt disponibile urmatoarele variante: QSFP+ 40G 850nm 100m MTP/MPO MMF sau QSFP+ 40G 850nm 400m MTP/MPO MMF . Pot fi ofertate SFP-uri compatibile CISCO de 100m sau 400 m?
Răspuns (19 oct 2021, 17:02):
Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată și expusă în felul următor la punctul B1.08: QSFP+, 40Gbps, min 300m - max500m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco), să includă funcționalități de tip DDM.
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Perioada de actualizare".