Select the type of procedure
Commercial procurement
21671968
1
Enquiry period
with
03.09.2026 14:51
to 14.09.2026 13:00
to 14.09.2026 13:00
10 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 13:00
to 22.09.2026 13:30
to 22.09.2026 13:30
3
Auction
23.09.2026 15:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
22 000 000 MDL
Period of clarifications:
3 Sep 2026, 14:51 - 14 Sep 2026, 13:00
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 13:00 - 22 Sep 2026, 13:30
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
Achiziționarea dispozitivelor medicale Achiziționarea dispozitivelor medicale Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare conform necesității IMSP CNTS REPETAT
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
3 Sep 2026, 14:51
Date modified
3 Sep 2026, 16:53
Achizitii.md ID
21671968
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest cost
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lotul nr. 1 - Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare
Budget: 22000000.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
Bidding Documents
-
3.09.26 14:51
Date:
3 Sep 2026, 16:53
Question's name:
Kit de flux pe ciclu de unica folosință
Question:
Stimate autoritate !
Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare, fiind un sistem modern permite procesarea plasmei in cantități mai mari, folosind un kit de unica folosință reduceți semnificativ numarul de proceduri de ultrafiltrare/diafiltrare, insă crește volumul ce poate fi procesat într-un singur proces de ultrafiltrare, lotul de preparat devine mai mare și sinecostul preparatului va deveni mai mic.
La aceasta procedura nimeni nu a participat in procedura anterioara din motiv ca cerinta de livrare si includere in bugetul alocat nu doar a sistemului de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare dar si suplimentar - 100 de proceduri (kituri) de ultrafiltrare/diafiltrare schimba totalmente situatia.
Pentru ca Beneficiarul sa se poata incadra în bugetul alocat, ar trebui să reduceți semnificativ nr. de consumabile de unică folosință sau in general sa excludeti acele 100 de proceduri (kituri) solicitate.
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK