Select the type of procedure
1
Enquiry period
with
02.09.2026 13:55
to 14.09.2026 09:00
to 14.09.2026 09:00
11 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 09:00
to 17.09.2026 10:00
to 17.09.2026 10:00
3
Auction
will not be used
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
574 671 MDL
Period of clarifications:
2 Sep 2026, 13:55 - 14 Sep 2026, 9:00
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 9:00 - 17 Sep 2026, 10:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
Reagenți și consumabile de laborator pentru 2026 (partea II)
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. 31 August 1989, nr.70
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
2 Sep 2026, 13:55
Date modified
2 Sep 2026, 13:55
Achizitii.md ID
21671404
MTender ID
CPV
33690000-3 - Diverse medicamente
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lotul 1. Reactivi si consumabile pentru analizatorul automat de imunologie ”Advia Centaur CP”
Budget: 105800.0 MDL
Active
Lot nr. 2 - Lotul 2. Reactivi si consumabile pentru analizatorul automat de coagulare ”Sismex CA 660”
Budget: 38000.0 MDL
Active
Lot nr. 3 - Lotul 3. Reagenți și consumabile pentru analizatorul immunologic ”QFT 9000”
Budget: 10985.0 MDL
Active
Lot nr. 4 - Lotul 4 . Consumabile pentru Analizorul electroliti EXIAS e/1, sistem inchis parametrii măsurați : (K, Na , Cl ,Ca , Ph-ul , HCT)
Budget: 47200.0 MDL
Active
Lot nr. 5 - Lotul 5. Reagenți și consumabile de laborator Compatibili cu analizatorul biochimic JCA BM6010/C JEOL
Budget: 190056.0 MDL
Active
Lot nr. 6 - Lotul 6. Reagenți și consumabile de laborator compatibili cu analizatorul automat Premier Hb9210
Budget: 44800.0 MDL
Active
Lot nr. 7 - Lotul 7. Reagenți și consumabile de laborator Compatibili cu Analizatorul automat Siemens ADVIA 2120 I
Budget: 88300.0 MDL
Active
Lot nr. 8 - Lotul 8. Reagenti Compatibili cu analizatorul Hipro, HP-AFS/1-PLUS/PalmF
Budget: 48250.0 MDL
Active
Lot nr. 9 - Lotul 9. Test rapid pentu determinarea sângerării oculte
Budget: 1280.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK