Public procurement
21671071
Lotul 2 — Confecționarea, transportul și instalarea indicatoarelor de orientare (componenta D)
1
Enquiry period
with 02.09.2026 08:31
to 11.09.2026 09:26
to 11.09.2026 09:26
8 days left
2
Bidding period
with 11.09.2026 09:26
to 21.09.2026 08:26
to 21.09.2026 08:26
3
Auction
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
260 083 MDL
Period of clarifications:
2 Sep 2026, 8:31 - 11 Sep 2026, 9:26
Submission of proposals:
11 Sep 2026, 9:26 - 21 Sep 2026, 8:26
Auction start date:
will not be used
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Conform componentei D a Caietului de sarcini: 22 de panouri de ghidare din aluminiu compus (dibond) de minimum 3 mm, suprafață de 0,8–1,6 m², imprimare digitală UV cu laminare anti-UV, folie reflectorizantă de clasa I pe contur și săgeată, montaj pe stâlp metalic zincat cu fundație de beton (2,5–3 m) sau pe fațadă; 1 panou de ghidare comun pentru facultățile agricole ale UTM, în format extins de 1,6–2,0 m²; 11 panouri-totem din aluminiu compus de minimum 4 mm, circa 5 m², pe doi stâlpi zincați cu fundații de beton. Durata de viață garantată — minimum 5 ani în exterior. Prestatorul obține avizele necesare, costurile fiind incluse în prețurile unitare. Recepția — proces-verbal de instalare per amplasament, cu fotografii înainte și după montaj, coordonate GPS și confirmarea scrisă a instituției beneficiare. Termenele curg de la predarea manualelor de identitate elaborate în cadrul lotului 1.
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
Date modified
2 Sep 2026, 8:31
Estimated value (without VAT)
260 083 MDL
Achizitii.md ID
21671071
MTender ID
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The best price-quality ratio
Delivery address
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Contract period
1 Oct 2026 08:30 - 31 Dec 2026 07:30
List of positions
1)
Title
Conform componentei a Caietului de sarcini: 22 de panouri de ghidare din aluminiu compus (dibond) de minimum 3 mm, suprafață de 0,8–1,6 m², imprimare digitală UV cu laminare anti-UV, folie reflectorizantă de clasa I pe contur și săgeată, montaj pe stâlp metalic zincat cu fundație de beton (2,5–3 m) sau pe fațadă; 1 panou de ghidare comun pentru facultățile agricole ale UTM, în format extins de 1,6–2,0 m²; 11 panouri-totem din aluminiu compus de minimum 4 mm, circa 5 m², pe doi stâlpi zincați cu fundații de beton. Durata de viață garantată — minimum 5 ani în exterior. Prestatorul obține avizele necesare, costurile fiind incluse în prețurile unitare. Recepția — proces-verbal de instalare per amplasament, cu fotografii înainte și după montaj, coordonate GPS și confirmarea scrisă a instituției beneficiare. Termenele curg de la predarea manualelor de identitate elaborate în cadrul lotului 1.
CPV: 79342200-5 - Promotional services
Quantity: 34.0
Unit of measurement: Unitate
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 4 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F4A_Anexa 11_ds Informatii priv asocierea Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F1_Anexa 7_ds Cerere de participare Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F12B_Anexa 23_ds Specificatii de pret Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011653_Caiet_de_sarcini_implementare_4.2_si_4.3_grila_revizuita.signed.sem (2).pdf
Clarification of Tender Documents
CAIET DE SARCINI
2.09.26 08:31
202609011654_F17_Anexa 24_ds Contract Model Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F2_Anexa 8_ds Declaratie priv valab ofertei Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F8A_Anexa 15_ds Lista subcontractantilor Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 3 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F11B_Anexa 22_ds Specificatii tehnice Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F8B_Acord de subcontractare Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F6_Anexa 13_ds Declaratie priv dotarile Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F12A_Propunerea financiara Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F4B_Acord de asociere Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 1 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 7 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F5_Anexa 12DeclarLista princip livrari.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_04_DUAE_Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 5 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7A_Anexa 14_ds Declaratie personalul de specialit.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F11A_Propunerea tehnica Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 2 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F3_Anexa 9_ds Scrisoare de garantie bancara Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7B_Matrice Expert cheie 6 Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
202609011654_F7C_Declaratie disponibilit Expert Rebranding_AKIS.docx
Bidding Documents
-Model documente pentru completare
2.09.26 08:31
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK