1
Enquiry period
with 14.08.2026 15:21
to 26.08.2026 18:00
2
Bidding period
with 26.08.2026 18:00
to 17.09.2026 14:00
12 days left
3
Auction

4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status Active
Estimated value without VAT 292 073,39 MDL
Period of clarifications: 14 Aug 2026, 15:21 - 26 Aug 2026, 18:00
Submission of proposals: 26 Aug 2026, 18:00 - 17 Sep 2026, 14:00
Auction start date: will not be used

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Submit offer
Misoprostolum 200 mcg
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Full name
Macari Doina
Contact phone
+37322222490
Purchase data
Date created
Date modified
24 Aug 2026, 17:54
Estimated value (without VAT)
292 073,39 MDL
Achizitii.md ID
21667227
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Delivery address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, conform listei de distributie
Contract period
1 Jan 2027 02:00 - 31 Dec 2027 02:00
List of positions
1)
Title
Misoprostolum 200 mcg CPV: 33600000-6 - Pharmaceutical products
Quantity: 3282
Unit of measurement: Bucata
Advertising
Documents of the procurement procedure
Cerere de participare_Model
Bidding Documents
Cerere de participare_Model
14.08.26 15:21
Propunerea financiară din 14.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Bidding Documents
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
14.08.26 15:21
DUAE Model
Bidding Documents
DUAE Model
14.08.26 15:21
Lista de distribuție
Bidding Documents
Lista de distribuție
14.08.26 15:21
Propunerea tehnică din 14.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Bidding Documents
Declaratie beneficiari efectivi_Model
14.08.26 15:21
Contract model din 14.08.2026
Bidding Documents
Contract model din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Documentatia standard din 14.08.2026.signed
Bidding Documents
Documentatia standard din 14.08.2026.signed
14.08.26 15:21
Anunt de participare din 14.08.2026..signed
Bidding Documents
Anunt de participare din 14.08.2026..signed
14.08.26 15:21
Propunerea tehnică din 17.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică din 17.08.2026
17.08.26 14:21
Propunerea financiară din 17.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară din 17.08.2026
17.08.26 14:21
Anunt de participare din 17.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare din 17.08.2026.signed
17.08.26 14:21
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 21.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 21.08.2026
21.08.26 17:22
Anunt de participare ACTUALIZAT 21.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare ACTUALIZAT 21.08.2026.signed
21.08.26 17:22
Lista de distribuție ACTUALIZAT 24.08.2026
Bidding Documents
Lista de distribuție ACTUALIZAT 2027
24.08.26 17:54
Anunt de participare ACTUALIZAT 24.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare ACTUALIZAT 24.08.2026.signed
24.08.26 17:54
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 24.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 24.08.2026
24.08.26 17:54
Propunerea financiară ACTUALIZAT din 24.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară ACTUALIZAT din 24.08.2026
24.08.26 17:54
Propunerea financiara ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Propunerea financiara ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Propunerea tehnica ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Propunerea tehnica ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Lista de distributie ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Lista de distributie ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Anunt de participare 26.08.2026.signed.pdf
Bidding Documents
Anunt de participare 26.08.2026.signed.pdf
28.08.26 15:38
Unfortunately, questions can be asked only during the "Active" period.
Clarifications