1
Enquiry period
with 14.08.2026 15:21
to 26.08.2026 18:00
2
Bidding period
with 26.08.2026 18:00
to 17.09.2026 14:00
12 days left
3
Auction

4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status Active
Estimated value without VAT 23 235,88 MDL
Period of clarifications: 14 Aug 2026, 15:21 - 26 Aug 2026, 18:00
Submission of proposals: 26 Aug 2026, 18:00 - 17 Sep 2026, 14:00
Auction start date: will not be used

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Submit offer
Hydrocortisonum 2.5% 2 ml
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Full name
Macari Doina
Contact phone
+37322222490
Purchase data
Date created
Date modified
24 Aug 2026, 17:54
Estimated value (without VAT)
23 235,88 MDL
Achizitii.md ID
21667227
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Delivery address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, conform listei de distributie
Contract period
1 Jan 2027 02:00 - 31 Dec 2027 02:00
List of positions
1)
Title
Hydrocortisonum 2.5% 2 ml CPV: 33600000-6 - Pharmaceutical products
Quantity: 1006
Unit of measurement: Bucata
Advertising
Documents of the procurement procedure
Cerere de participare_Model
Bidding Documents
Cerere de participare_Model
14.08.26 15:21
Propunerea financiară din 14.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Bidding Documents
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
14.08.26 15:21
DUAE Model
Bidding Documents
DUAE Model
14.08.26 15:21
Lista de distribuție
Bidding Documents
Lista de distribuție
14.08.26 15:21
Propunerea tehnică din 14.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Bidding Documents
Declaratie beneficiari efectivi_Model
14.08.26 15:21
Contract model din 14.08.2026
Bidding Documents
Contract model din 14.08.2026
14.08.26 15:21
Documentatia standard din 14.08.2026.signed
Bidding Documents
Documentatia standard din 14.08.2026.signed
14.08.26 15:21
Anunt de participare din 14.08.2026..signed
Bidding Documents
Anunt de participare din 14.08.2026..signed
14.08.26 15:21
Propunerea tehnică din 17.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică din 17.08.2026
17.08.26 14:21
Propunerea financiară din 17.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară din 17.08.2026
17.08.26 14:21
Anunt de participare din 17.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare din 17.08.2026.signed
17.08.26 14:21
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 21.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 21.08.2026
21.08.26 17:22
Anunt de participare ACTUALIZAT 21.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare ACTUALIZAT 21.08.2026.signed
21.08.26 17:22
Lista de distribuție ACTUALIZAT 24.08.2026
Bidding Documents
Lista de distribuție ACTUALIZAT 2027
24.08.26 17:54
Anunt de participare ACTUALIZAT 24.08.2026.signed
Bidding Documents
Anunt de participare ACTUALIZAT 24.08.2026.signed
24.08.26 17:54
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 24.08.2026
Technical Specifications
Propunerea tehnică ACTUALIZAT din 24.08.2026
24.08.26 17:54
Propunerea financiară ACTUALIZAT din 24.08.2026
Technical Specifications
Propunerea financiară ACTUALIZAT din 24.08.2026
24.08.26 17:54
Propunerea financiara ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Propunerea financiara ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Propunerea tehnica ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Propunerea tehnica ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Lista de distributie ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
Bidding Documents
Lista de distributie ACTUALIZAT din 26.08.xlsx
28.08.26 15:37
Anunt de participare 26.08.2026.signed.pdf
Bidding Documents
Anunt de participare 26.08.2026.signed.pdf
28.08.26 15:38
Unfortunately, questions can be asked only during the "Active" period.
Clarifications