Select the type of procedure
Commercial procurement
21664916
Status
Cancelled
Estimated value without VAT
356 742,62 MDL
Period of clarifications:
10 Aug 2026, 8:29 - 17 Aug 2026, 9:00
Submission of proposals:
17 Aug 2026, 9:00 - 26 Aug 2026, 9:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027.
Information about the cancellation
The reason of cancellation
Anularea procedurii de achiziție publică:
În temeiul art. 71 alin. 1 lit ¬d) lin. 3 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice se anulează atribuirea contractului pentru procedura de achiziţie privind achiziționarea Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027:
Lotul 1: Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Lotul 2: Servicii asistență tehnică sezonul rece 2026-2027
Argumentare: au fost depuse numai oferta care:
- nu au fost elaborate şi prezentate în conformitate cu cerinţele cuprinse în documentaţia de atribuire;
În temeiul art. 71 alin. 1 lit ¬d) lin. 3 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice se anulează atribuirea contractului pentru procedura de achiziţie privind achiziționarea Pregătirea centralelor termice a IMSP Spitalului Raional Cahul în perioada sezonului rece 2026-2027:
Lotul 1: Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Lotul 2: Servicii asistență tehnică sezonul rece 2026-2027
Argumentare: au fost depuse numai oferta care:
- nu au fost elaborate şi prezentate în conformitate cu cerinţele cuprinse în documentaţia de atribuire;
Date of cancellation
3 Sep 2026, 16:00
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD3909, MOLDOVA, Cahul, mun.Cahul, str.Ștefan cel Mare,23
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
10 Aug 2026, 8:29
Date modified
3 Sep 2026, 16:00
Achizitii.md ID
21664916
MTender ID
CPV
50700000-2 - Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii
Type of procedure
Request price offers (services)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Pregătirea centralelor termice a IMSP SR Cahul pentru sezonul rece 2026-2027
Budget: 206742.62 MDL
Cancelled
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK