Select the type of procedure
1
Enquiry period
with
04.09.2026 11:50
to 14.09.2026 10:00
to 14.09.2026 10:00
9 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 10:00
to 04.10.2026 10:00
to 04.10.2026 10:00
3
Auction
05.10.2026 15:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
1 870 560 MDL
Period of clarifications:
4 Sep 2026, 11:50 - 14 Sep 2026, 10:00
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 10:00 - 4 Oct 2026, 10:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
Oracle Suport
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. A.Puskin 47
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 11:50
Date modified
4 Sep 2026, 14:52
Achizitii.md ID
21617813
MTender ID
CPV
48500000-3 - Pachete software de comunicaţii şi multimedia
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Documents of the procurement procedure
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
Bidding Documents
-
4.09.26 11:50
Date:
4 Sep 2026, 14:52
Question's name:
Clarificări
Question:
Pentru a asigura calculul corect al licențierii conform politicilor producătorului (Oracle Processor Core Factor Table) și a garanta validitatea ofertei, vă rugăm să ne clarificați următoarele detalii tehnice:
1. Care este modelul exact și complet al procesorului (CPU) și numărul total de nuclee fizice (cores) de pe infrastructura pe care vor fi utilizate cele 8 licențe solicitate?
2. Baza de date va rula direct pe hardware (bare metal) sau într-un mediu virtualizat? (În cazul virtualizării, vă rugăm să specificați platforma utilizată).
3. Având în vedere formularea din Caietul de Sarcini pentru poziția 'Licență Oracle Database Enterprise Edition (8 procesoare; 1 an), inclusiv reînnoirea și mentenanța licenței', vă rugăm să clarificați structura exactă a cantității solicitate. Mai exact, din totalul de 8 bucăți, câte reprezintă achiziția de licențe NOI (License + Software Update & Support) și câte reprezintă strict REÎNNOIREA suportului tehnic pentru licențele deja deținute de Autoritatea Contractantă?
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK