+373 22 003 999

Our Call Center is overcharged. Please send your questions by e-mail info@achizitii.md or by chat. Thank you for understanding.

1
Enquiry period
with 11.10.2021 15:35
to 21.10.2021 16:50
2
Bidding period
with 21.10.2021 16:50
to 27.10.2021 16:50
3
Auction

4
Evaluation

5
Contract

Status Evaluation
Estimated value without VAT 788 400 MDL
Period of clarifications: 11 Oct 2021, 15:35 - 21 Oct 2021, 16:50
Submission of proposals: 21 Oct 2021, 16:50 - 27 Oct 2021, 16:50

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Echipament de telecomunicaţii (Switch-uri) - procedură repetată
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1
Web site
---
The contact person
Full name
Livia S
Contact phone
+37322820954
Fax
+37322820954
Purchase data
Date created
11 Oct 2021, 15:17
Date modified
19 Oct 2021, 16:50
Achizitii.md ID
21045047
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Documents of the procurement procedure
Anuntul de participare
Bidding Documents
Anunțul de participare
11.10.21 15:35
Documentatia standard
Bidding Documents
Documentația standard
11.10.21 15:35
Declaratia
Bidding Documents
Declaratia privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi
11.10.21 15:35
DUAE
Eligibility Criteria
DUAE
11.10.21 15:35
Documentatia standard modificata
Bidding Documents
Documentația standard modificată
19.10.21 16:50
Anunt de participare modificat
Bidding Documents
Anunțul de participate modificat
19.10.21 16:50
Date:
15 Oct 2021, 08:28
Question's name:
Clarificare
Question:
- Pentru modulele optice mentionate , trebuie ca acestea sa aiba si funcția DOM de monitorizare a parametrilor optici ?
Answer (19 Oct 2021, 16:54):
Modulele menționate trebuie să includă funcționalități de tip DDM. Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată.
Date:
15 Oct 2021, 08:29
Question's name:
Clarificare
Question:
Switch-urile Cisco trebuie sa aiba by default si Cisco DNA licensing sau nu este necesar ?
Answer (19 Oct 2021, 16:57):
Cerințele funcționale sunt minime și obligatorii, nu fac referință la careva produs sau vendor. Oferta urmează să includă toate licențele necesare pentru acoperirea cerințelor funcționale.
Date:
15 Oct 2021, 08:45
Question's name:
Clarificare
Question:
- In caietul de sarcini se solicita la punctul B1.08. QSFP+, 40Gbps, 300m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco) - 12bucati / am verificat si nu exista acest tip de modul. Sunt disponibile urmatoarele variante: QSFP+ 40G 850nm 100m MTP/MPO MMF sau QSFP+ 40G 850nm 400m MTP/MPO MMF . Pot fi ofertate SFP-uri compatibile CISCO de 100m sau 400 m?
Answer (19 Oct 2021, 17:02):
Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată și expusă în felul următor la punctul B1.08: QSFP+, 40Gbps, min 300m - max500m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco), să includă funcționalități de tip DDM.
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Enquiry period".