+373 22 003 999

Our Call Center is overcharged. Please send your questions by e-mail info@achizitii.md or by chat. Thank you for understanding.

1
Enquiry period
with 08.09.2021 16:06
to 20.09.2021 11:00
2
Bidding period
with 20.09.2021 11:00
to 24.09.2021 11:00
16 hours left
3
Auction

4
Evaluation

5
Contract

Status Bidding period
Estimated value without VAT 788 400 MDL
Period of clarifications: 8 Sep 2021, 16:06 - 20 Sep 2021, 11:00
Submission of proposals: 20 Sep 2021, 11:00 - 24 Sep 2021, 11:00

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Subscribe
Echipament de telecomunicaţii (Switch-uri)
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1
Web site
---
The contact person
Full name
Livia S
Contact phone
+37322820954
Fax
+37322820954
Purchase data
Date created
8 Sep 2021, 15:50
Date modified
14 Sep 2021, 10:49
Achizitii.md ID
21044076
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Documents of the procurement procedure
FDA
Bidding Documents
Fișa de date a achiziției
8.09.21 16:06
Caietul de sarcini
Technical Specifications
Caietul de sarcini
8.09.21 16:06
DUAE
Eligibility Criteria
DUAE
8.09.21 16:06
Anuntul de participare
Bidding Documents
Anunțul de participare
8.09.21 16:06
Documentatia standard
Bidding Documents
Documentația standard
8.09.21 16:06
Date:
14 Sep 2021, 10:49
Question's name:
caiet de sarcini
Question:
Buna ziua. B1.07. Module SFP+ 10G LR 40km LC SMF (compatibile cu bunurile B1.01-B1.04) -- produsl dat solicitat, lungimea de unda transmisie date trebuie sa fie 1310nm sau 1550nm?
Answer (15 Sep 2021, 14:09):
Bună ziua. Modulele SFP+ 10G LR 40km LC SMF solicitate trebuie să funcționeze pe lungimea de undă de transmisie 1310nm.
Date:
14 Sep 2021, 10:50
Question's name:
caiet de sarcini
Question:
Buna ziua. B1.05. Module SFP+ 10G LR 10km LC SMF (compatibile cu bunurile B1.01-B1.04) B1.06. Module SFP+ 10G LR 20km LC SMF (compatibile cu bunurile B1.01-B1.04) B1.07. Module SFP+ 10G LR 40km LC SMF (compatibile cu bunurile B1.01-B1.04) modulele specificate se solicita pentru lucru pe 2 fibre (o fibra trasisie alta fibra receptie) sau pentru o fibra cu WDM?
Answer (15 Sep 2021, 14:10):
Bună ziua. Toate Modulele SFP+ 10G solicitate trebuie să fie de tip duplex (o fibră transmisie și o fibră recepție).
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Enquiry period".